Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Eylül 2021

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken Bitcoin ve altcoinlerden bir süredir beklenen yükseliş hareketi gerçekleşti. Uzun bir zamandır konsolide olan kripto paralarda nihayet toparlanma sinyalleri geldi. Bitcoin fiyatındaki hızlı yükseliş, popüler altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı.

  23 Eylül 2021 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’nin fidye yazılım saldırıları ile mücadele kapsamındaki adımları hızlandı. Bu kapsamda yaptırım uygulanacak şirketler listesine alınan kripto para borsası Suex hakkındaki tartışmalar devam ediyor. Son olarak en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, Suex ile bağlantılı hesapların önceden iptal edildiğini söyledi. 

  ABD’nin en önemli regülasyon kurumlarından biri olan Para Denetleme Ofisi'ne (OCC) atanacak kişiler arasında Saule Omarova ismi geçmeye başladı. Başkan Joe Biden’ın düşündüğü bu isim, Cornell Üniversitesi'nde profesör olmasının yanı sıra kripto para eleştirileri ile tanınıyor. 

  Güney Kore’de yeni dijital varlık kanunun devreye girmesiyle KYC (kimlik doğrulaması) ve AML (anti kara para aklama) kurallarına uymayan borsalar, yarından itibaren kapanmaya başlayacak. Gelen son bilgilere göre ülkede yaklaşık 70 adet kripto para borsası yakın zamanda kapanma riskiyle karşı karşıya kaldı. 

  Kripto para piyasasında taraftar tokenlere olan ilgi her geçen gün artarken Galatasaray Fan Token (GAL) için önemli bir haber gündeme geldi. Socios CEO’su Alexandre Dreyfus bugün Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Galatasaray Fan Token’ın (GAL), Huobi Global’de listeleneceğini açıkladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 4.24 oranında artarak 44.122 dolar seviyesine tırmandı. Popüler altcoinlerdeki yükseliş hareketleri daha da hız kazandı. ETH fiyatında yaklaşık yüzde 7 oranında artış gelirken günün en çok kazandıran altcoini ise yüzde 8.51 artan Solana (SOL) oldu. Kripto para piyasasının genelinde takip edilen yükseliş hareketleri yatırımcıları memnun ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle