TrueUSD (TUSD) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Stablecoinlerin kripto piyasalarda popülerliği devam ediyor. Kripto para piyasalarında oynaklığın azaltılmasında ciddi katkılar sağlayan sabit coinlerin ilgi görmesi, gelecek dönemde bu paralar ile sunulacak çözümlere olan ihtiyacı da artıracak gibi görünüyor. Piyasalarda iyi bir genişleme yakalayarak takip listelerine giren TrueUSD (TUSD) ise son dönemin popüler sabit paralarından olmayı başardı. TrueUSD (TUSD) projesinin detayları ve kullanım avantajları hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. 

  TrueUSD (TUSD) Coin Nedir?

  TrueUSD (TUSD), değeri 1:1 oranında ABD dolarına sabitlenen bir stablecoindir. Değeri 1 USD ile eşit tutulan sabit coin projesi TrueUSD (TUSD), yönetimi gerçek dünya varlıklarını tokenize etmek için geliştirilmiş platform olan TrustToken tarafından sağlanan stablecoinlerden biri konumunda yer almaktadır. Diğer sabit coinler ile benzer bir çalışma prensibi ile piyasalarda dikkat çeken stablecoin projelerinden biri olmayı başarmıştır.  

  TrueUSD (TUSD) Projesi ve Whitepaper

  TrueUSD, yeni küresel finansal sistem için inşa edilmiş bir para olarak tanımlanan ve bu hedefle yola çıkan bir sabit kripto para birimi projesidir. Tamamen ABD doları tarafından desteklenen ilk düzenlenmiş stablecoin olarak tasarlanan ve bu kapsamda birçok soruna yanıt arayan proje, teknik makalesinin yayınlanmasının ardından piyasalarda birçok önemli oyuncu tarafından takip edilmeye başlanmıştır. 1’e 1 kullanılabilen ve USD ile değeri sabitlenen TUSD, bağımsız olarak doğrulanmış ilk dijital varlık olarak öne çıkarılmıştır. 

  TreUSD (TUSD) projesi temelde, TrustToken tarafından sağlanan bir stablecoin projesi olarak piyasalarda yer almaktadır. Ancak güçlü yapısı ve işlevsel özellikleri sayesinde bağımsız yapısı ile dikkat çekmektedir. TreUSD (TUSD) projesinin merak ettiğiniz tüm teknik detaylarına: https://www.trueusd.com/trueusd resmi bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.  

  TrueUSD (TUSD) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  TrustToken ana şirketi altında kurulan ve TreUSD projesinin kurucu ortağı ve CEO’su olan Rafael Cosman, projenin öne çıkan kurucu isimleri arasında yer almaktadır. Google Brain, Palantir gibi önemli kurumlarda çalışan ve önemli bir kariyer yapan Cosman, 2017 yılında TurstToken projesini hayata geçirmek için çalıştığı kurumlardaki görevlerinden ayrılmıştır. 

  TreUSD’nin daima TrustToken ürün sersinin başlangıcını temsil ettiği ve daha etkili bir varlık ortaya koymanın ise daha az zahmetli olduğunu ifade etmiştir. TreUSD (TUSD) projesinin özellikle birçok kripto varlığın ICO süreçleri sonrasında fiyat dalgalanmaları yaşadığı dönemde yatırımcılar için önemli bir araç olarak tasarlandığını vurgulamıştır. 

  TrueUSD (TUSD) Kullanım Alanları Neler?

  TreUSD (TUSD), teknik açıdan stablecoin olarak faaliyet göstermektedir. Bu özelliği onun diğer stablecoinlerde olduğu gibi işlevsel birtakım özellikler sunmasını sağlamaktadır. Artan likiditenin ortadan kaldırılması, kripto para traderlarına ve bireysel kullanıcılar Bitcoin (BTC) gibi piyasalardaki fiyat oynaklığı yüksek varlıklara kıyasla sabit fiyatlı alternatif dijital varlık olarak kullanılmaktadır. Piyasalarda görülen oynaklardan korunmak için kullanımı, özellikle son dönemde önemini de daha çok artırmaktadır. Özellikle piyasalarda oynaklık riskinden kaçınmak isteyenler için stablecoinlerin kullanımı önemlidir. 

  TrueUSD (TUSD) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Kripto para piyasalarında günümüzde birçok stablecoin projesi bulunuyor. Bunlardan biri olan TreUSD (TUSD), diğer stablecoinler gibi benzer özellikler barındırmaktadır. Ancak projeyi farklı kılan bazı özellikler öne çıkarılmıştır. Hemen her stablecoinde olduğu gibi fiyat istikrarının sağlaması, düzenli güvenlik tasdikleri ile bu özelliğin birleştirilmesi hedeflenmektedir. 

  TreUSD (TUSD) projesinin benzersiz olmasını ve rakiplerinden ayrılmasını sağlayan temel özellikler ise şöyledir:

  • ABD doları (USD) için 1’e 1 kullanılabilen, bağımsız doğrulanmış ilk dijital varlıktır. 
  • Özellikle küçük işlemler gerçekleştiren traderlara ve riskleri azaltmak istenyen büyük yatırımcılara yönelik çözüm sunmaktadır.  
  • Tamamen ABD doları tarafından desteklenen ilk düzenlenmiş stablecoin projesidir. 
  • TUSD sahiplerinin yıllık pasif gelirlerin artırılmasına yönelik TrustToken muhtelif kurumsal ortaklıklar geliştirmektedir. 

  Güncel TUSD Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 TUSD fiyatı %true-usd+try% TL. Döviz cinsinden ise %true-usd+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, TrueUSD 24 saatte %true-usd+yuzde%.

  ABD doları tabanlı olarak faaliyet gösteren, varlık içeren ve sürekli genişleyen stablecoin piyasasının bir parçası olan TreUSD (TUSD), değeri itibariyle 1:1 oranında USD’ye eşit tutulmaktadır. Bu nedenle diğer stablecoinlerde olduğu gibi herhangi bir aksi durum yaşanmadığı sürede değeri 1 USD seviyesine eşit tutulmaktadır. 

  Mayıs 2018’de tüm zamanların en yüksek değeri 1,36 USD, Mart 2020’de ise tüm zamanların en düşük 0,9179 USD değerini görmüştür. 1 USD seviyesinin altında veya üstünde uzun süre kalması veya bu değerden uzaklaşması beklenmemektedir. Stablecoinlerin fiyatında oynaklık görülmemesi temel hedef olarak açıklanabilir. 

  TrueUSD (TUSD) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Stablecoin projelerinin birçoğu avantajları kadar riskleri ve dezavantajları ile dikkat çekmektedir. Terra’nın sabit parası olan UST’nin piyasalarda yaşadığı talihsizlik sonrasında bu tür risklerin diğer varlıklarda da görülmesinin mümkün olabileceği aktarılmaktadır. Buna göre TreUSD (TUSD) projesinin genel avantaj ve dezavantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Fiyat istikrarı sağlar ve piyasa oynaklıklarından korunma sunar. 
  • Gerçek zamanlı denetim araçları ile maksimum şeffaflık desteklenmektedir. 
  • İki farklı TUSD bulunmaktadır. Ethereum üzerinde ERC – 20 tokenı, TUSDB ise Binance Chain üzerinde BEP – 2 olarak geniş bir kullanım alanı yaratmaktadır. 
  • USD’ye sabitlenme fikrine güvenmek dışında, ERC – 20 standardına sahip tokenların karşılaştıkları güvenlik sorunları ile karşılaşabilir. 

  TrueUSD (TUSD) Coin Hangi Borsalarda Var?

  TreUSD (TUSD) birçok farklı borsada mevcuttur. Kripto para ve dijital varlık borsalarından uygun çiftler ile alınabilir ve piyasalarda kullanılabilir. Kripto para birimleri ve diğer stablecoin çiftleri ile önde gelen birçok borsada yer almaktadır. TreUSD (TUSD) listelenen borsalardan bazıları ise şöyle sıralanabilir:

  • Binance
  • Curve
  • OKX
  • Bitget
  • MEXC
  • Bitrex 

  TrueUSD (TUSD) Coin Piyasa Bilgileri

  Ocak 2018’de sınırlı sayıda yatırımcıya sunulmasının ardından takip eden Ekim 2020 tarihinde yaklaşık 400 milyon dolar değerinde token içerecek şekilde büyüme kaydetmiştir. Ekim 2020 itibariyle dolaşımda yaklaşık olarak 381,9 milyon adet TUSD olduğu kaydedilmektedir. Stablecoin statüsü dikkate alınarak arz miktarına herhangi bir sınır konulmamıştır. Talebe göre de arzı artmaktadır. ABD doları tabanlı olarak yerini alan TUSD, banklar ve mütevelli kuruluşları ile yapılan ortaklıklar aracılığıyla piyasaya sürülmektedir. 

  TrueUSD (TUSD) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  TreUSD (TUSD) satın almak isteyenler şu an için en yüksek işlem hacmine sahip Binance borsası veya DeFi otomasyonlı piyasa yapıcı olan Curve üzerinden alınabilmektedir. TUSD satın almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • 1. Adım: TUSD listeleyen bir platforma girilir. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturma işlemi yapılır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulaması yapılır.
  • 4. Adım: Kredi/banka kartı veya diğer yöntemlerle hesaba para aktarılır. 
  • 5. Adım: USDT, ETH, BTC, TRX gibi işlem çiftleri ile alım yapılır. 
  • 6. Adım: Güvenli hesaplarda TUSD tutulur ve işlemler için kullanılır. 

  Özet Olarak

  TurstToken çatısı altında sunulan ve stanlecoinler arasında birçok farklı yönden öne çıkan TreUSD (TUSD), piyasalarda istikrarlı ve fiyat dalgalanmalarına karşı korumalı işlem yapmak isteyenlere avantaj sağlıyor. Sürekli büyüyen bir piyasa haline gelen stablecoin piyasalarında, kripto varlıklarda görülen risklerin, 1:1 oranlı TUSD gibi varlıklarla aşılması hedefleniyor. Bu hedeflere katkı sağlayan ve öne çıkan TreUSD (TUSD) projesi ise kısa sürede kripto yatırımcıların takibine girmeyi başarmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle