Kripto Para

Terra LUNA kurucusu aylar sonra konuştu: Kaçmadım

  Kripto para piyasalarının Mayıs ayında çok ciddi bir çöküş yaşamasında en büyük pay sahibi Terra LUNA olmuştu. Çöküş sonrasında ortadan kaybolan Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon, 3 ay sonra ilk kez izleyici karşısına çıkarak sürece dair merak edilen önemli ayrıntıları anlattı.

  Terra blok zincirinde yer alan algoritmik stablecoin UST, Mayıs ayı başlarında ABD doları karşısındaki sabitliğini kaybetmeye başladı ve bununla birlikte LUNA satışları arttı. Mayıs ayı ortalarına gelindiğinde hem UST hem de LUNA neredeyse tamamen sıfırlanmıştı. Bu kriz, kripto para piyasalarında daha büyük krizleri tetikledi ve piyasa genelinde devasa bir çöküş yaşandı. Yaşanan çöküş küresel çapta yüz binlerce yatırımcının zarara uğramasına neden oldu. Hatta öyle ki Terra LUNA çöküşü sonrası mağdurlar arasından intihar edenler bile oldu.

  Do Kwon 3 Ay Sonra Ekranlara Çıktı

  Terra LUNA kurucusu Do Kwon, yaşanan çöküşten sonra hiç yüzünü göstermemişti. Kwon’un, ülkesi Güney Kore’den Singapur’a kaçtığı ve soruşturmalardan kaçmaya devam ettiği iddiaları gündeme geliyordu. Kwon, 3 ay sonra Coinage platformu adına NFTV’ye röportaj vererek süreçle ilgili merak edilenleri anlattı. Do Kwon, çöküş sonrası ilk günlerde Güney Kore’de kaldığını ve Singapur’a kaçmadığını belirtti. Kwon ayrıca Güney Kore’ye geri dönme konusunda kararsız olduğunu ancak bunda soruşturmaların bir etkisinin olmadığını da ifade etti.

  “Yetkililerden Kimse Bana Ulaşmadı”

  Gündeme gelen iddialarda Kwon’un soruşturmalara ifade vermeye gitmediği iddiaları gündeme geliyordu ve Kwon bu iddialara da yanıt verdi. Neyle yüzleşeceklerini değil, nasıl yüzleşeceklerini düşündüklerini belirten Kwon, bu noktada yapılması gereken şeyin dürüst olmak ve sonuçları ne olursa olsun ona katlanmak olduğunu da belirtti. Kwon dikkat çeken açıklamasında yetkililerden soruşturma için kimsenin kendisine ulaşmadığını ve davalardan ötürü Seul’den Singapur’a kaçmadığını vurguladı.

  Kwon: Terra LUNA’nın Çökeceğini Hiç Düşünmedim

  Projesinin çökeceğini daha önce hiç düşünmediğini belirten Do Kwon, konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu:

  “Kendinizi kurucunun yerine koyun. Projeniz 100 milyar dolar değeri aşmış ve ilerliyor. Birçok şeyi başardıktan, seri galibiyetler aldıktan sonra kaybedeceğinizi düşünmemeye başlıyorsunuz. Ben de Terra LUNA'nın çökeceğini hiç düşünmedim. Gerçekten bir dakika bile ‘Terra çökerse ne olur?’ diye sormadım. Ancak geriye baktığımda bunun aşırı mantıksız olduğunu görüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle