Kripto Para

İngiltere başbakanlığı için kripto destekçisinin adı önde!

  İngiltere Başbakanı Liz Turss istifa etti ve Truss’ın istifası ile birlikte İngiltere’de seçimler en çok merak edilen konu oldu. İngiltere’nin yeni başbakanının kim olacağı merak edilirken, öne çıkan isimler arasında kripto para destekçisi Rishi Sunak bulunuyor. Sunak, son seçimlerde Liz Truss’ın rakibi olmuştu.

  Kripto paralar henüz dünyanın hiçbir ülkesinde emsal oluşturabilecek kapsayıcı bir regülasyon çerçevesine tabi tutulmuyor. Bu nedenle de büyük ekonomilere sahip ülkelerin kripto paralara yaklaşımı, sektörde yakından takip ediliyor. Bu ülkeler arasında yer alan ve son dönemlerde başbakanlık koltuğu adına krizler yaşayan İngiltere, yeniden seçimlere hazırlanıyor. İngiltere Başbakanı Liz Truss’ın istifa etmesiyle birlikte ülkede kimin başbakan olacağı merak edilirken, öne çıkan isimlerde kripto destekçisi Rishi Sunak’ın adı yer alıyor.

  Kripto Destekçisi Sunak’ın Adı Öne Çıkıyor

  Liz Turss, geçtiğimiz günlerde başbakanlık görevinden istifa etti. Gündemde yoğun bir şekilde yer kaplayan bu gelişme, ülkede yeni başbakanın kim olacağı sorusunu akıllara getirdi. Kripto paralara olan yakınlığı ile bilinen Truss’ın istifası, kripto para aktörlerini endişelendirmiş olsa da yeni adaylar arasında yine kripto para sektörünün yakından tanıdığı bir isim olan Rishi Sunak da yer alıyor. Son seçimlerde Liz Truss’a kaybeden Sunak, yeni seçimlerde galip gelmek için çalışmalara başladı.

  Sunak 100 Milletvekili Desteğini Aldı

  Rishi Sunak, İngiltere Muhafazakar Parti lideri ve başbakan olmak için çalışmalara başladı. İngiltere’nin bir sonraki başbakanı olma yolunda aldığı destekler sayesinde anketlerde öne geçen Sunak, ayrıca Muhafazakar Parti’den de 100 milletvekili desteği almayı başardı. Rishi Sunak adaylığını resmi olarak ilan ettiğinde, seçimlerde öne çıkan isimlerden biri olacak. Sunak’ın kripto destekçisi olması da bu nedenle kripto para dünyasında heyecan yaratıyor.

  Adaylar Seçim Hazırlığında

  İngiltere’de bir süredir yoğun şekilde devam eden siyasi belirsizlik, liderlik adaylarının da çalışmalara yoğun mesailer harcamasına neden oluyor. Bu adaylar arasında henüz resmi bir adım olmasa da potansiyel olarak eski başbakan Boris Johnson ve Peny Mordaunt gibi isimler de yer alıyor. Hatırlanacağı üzere son seçimlerde Truss ile Sunak arasında bir rekabet yaşanmıştı ve Sunak’ın aldığı yüzde 43 oya karşılık Truss yüzde 57’lik oyla başbakan olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle