Kripto Para

Samsung’dan devrim niteliğinde blockchain hizmeti

  Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Samsung, blockchain teknolojisine yönelik devrim niteliğinde bir adım attı. Sahtecilik sorunlarını çözmek için bu teknolojiyi kullanan Paperless isimli yeni hizmetin tanıtımı gerçekleştirildi…

  Samsung, bulut tabanlı bir hizmet olarak tanıtılan Paperless lansmanını gerçekleştirdi. Blockchain işindeki yeni yardımcı program olan Paperless, sertifikalar, onay formları ve sözleşmelerdeki sahtecilik sorunlarını çözecek. Bu alandaki çok çeşitli belgeleri blockchain teknolojisini kullanarak çözen program sektörde büyük ses getirdi. 

  Samsung Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Samsung SDS DT Platform İş Birimi Lideri Jeanie Hong, konuyla ilgili şunları söyledi: “Paperless hizmetinin lansmanından başlayarak, müşterilerimize yeni değerler sunmak için kimlik doğrulama ve ödeme dahil olmak üzere çok çeşitli bulut tabanlı blok zinciri hizmetleri sunmayı planlıyoruz.”

  Blockchain Teknolojisi Kullanılacak

  Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Samsung SDS, büyük hacimli belgeler veya hassas kişisel bilgiler gibi verileri şifreleyen bir sistemi uyguladı. Ayrı bir sunucuda verileri sakladığı için her bir verinin karma değeri sadece blockchaine kaydedilecek. 

  Blockchaine kayıt yapan kağıtsız kaynağa blockchain dışı teknolojiyi uygulayan Samsung, bu hamlesi ile sektörde adından söz ettirmeyi başardı. Böylelikle bir süre sonra silinmesi gereken belgeler kontrol altında tutulabilecek.

  Paperless Deneme Sürümü Yayında

  Paperless programı, önemli bir veri sebebiyle oluşan blockchain’in işlem hızındaki yavaşlamanın da üstesinden gelinmesini sağlayacak. Bu uygulama, oylama veya kanıt belgeleri gibi çeşitli amaçlar için de kullanılabilecek altyapıları bünyesinde barındıracak. 

  Tüm veri geçmişinin gerçek zamanlı kaydedilmesi avantajına sahip olan Paperless, böylelikle verilerin şeffaflığını ve güvenilirliğini sağlamada destek olacak. Samsung SDS web sitesinde bulunan “My Trial” bölümünden Paperless uygulamasına erişim mümkün olabiliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle