Kripto Para

Sony'den blockchain adımı

  Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Japonya merkezli Sony’nin Avrupa birimi, blok zincir ağına katıldı. Sony Avrupa, blokzincir tabanlı video protokolü olan Theta ağına katılmasıyla gündeme geldi…

  Kripto para sektöründe yakından takip edilen Theta ağına katılan son büyük şirket Sony Avrupa oldu. Şirketin ARGE gurubu Merkez Avrupa Brüksel Laboratuvarı, Theta’nın kurumsal doğrulayıcı ve yönetim konsey programına katıldığını duyurdu. Bu katılım kapsamında Sony şirketi, Theta ağı üzerinde proof of stake konsensüs protokolünde ağ işlemlerini doğrulamak için node çalıştıracak.

  Avrupa’da konumlandırılmış olan bir doğrulayıcı düğümü aktif edecek olan Sony ayrıca ağın güvenliği ve istikrarını sağlama konusunda da teknoloji desteği sunacak. Ağın gelişmesine yönelik stratejik teknoloji planlamasının yapılması için oluşturulan yönetim biriminin içinde Sony de kendine yer bulacak.

  Teknoloji Devleri Katılım Sağladı

  Theta ağının dikkat çeken doğrulayıcı programı içinde Google ve Samsung gibi dev şirketlerin de bulunması dikkat çekti. Öte yandan kripto para sektöründen de Binance, blockchain ve Gumi gibi şirketler de bu kapsam içinde yer alıyor. Theta Labs CEO’su Mitch Liu bu konu hakkında 14 girişim doğrulayıcısı sayesinde son sürat merkeziyetsizliğe doğru gittiklerini söyledi.

  Tamamen merkeziyetsiz olma yolunda ciddi adımlar attıklarını söyleyen Theta şirketinin başındaki isim şunları aktardı: “14 girişim doğrulayıcısı arasında bunların 7 tanesi Theta Labs tarafından çalıştırılıyor. Sony Avrupa’nın son doğrulayıcı olarak aramıza katılması da proje için çok ciddi bir kilometre taşının geride kaldığını gösteriyor.”

  Merkeziyetsiz Finans ve NFT Geliştirmeleri

  Liu, bunun yanı sıra Sony şirketi ile merkeziyetsiz finans ve NFT’ler başta olmak üzere dağıtık defter teknolojisi geliştirmesinde de ortaklıklar yaptıklarını belirtti. Bu katılım etkinliği hakkında Sony şirketinden bir sözcü de şirketin kimlik doğrulama ve dijital içerik kapsamında blokzincir uygulamalarına büyük önem verdiklerini bildirdi. 

  Theta Labs, 2017 yılında sanal gerçeklik yayın şirketi Sliver firmasının bir alt kuruluşu olarak ağ hayatına başladı. Kripto para sektöründe büyük ilgi gören Theta protokolünün yerel kripto para birimi olan THETA, son döneme fiyatını katlamasıyla dikkat çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle