Kripto Para

Solana ile Tether ortaklığı açıklandı

  FTX borsasının kripto para birimi olan Solana (SOL) projesine Tether (USDT) desteği geldi. Şirketten yapılan açıklamada Ethereum, Tron, OMNI ve OMG ağlarından sonra Solana ağına da geçiş yapıldığı ifade edildi…

  Kripto para dünyasında, toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether (USDT) gelişim göstermeye devam ediyor. Bugüne kadar pek çok ağda aktif bir şekilde kullanılan USDT artık Solana ağına da entegre edilecek. Tether tarafından yapılan duyuruda, önümüzdeki dönemde USDT tokenlarının Solana ağında da piyasaya sürüleceği belirtildi.

  SOL ve USDT entegrasyonu neticesinde USDT kullanıcıları herhangi bir engelle karşılaşmadan ağ üzerinden işlem yapabilecek. Yapılan açıklamada USDT kullanıcıların direkt olarak saniyede 50 binden fazla işlem yapabilen Solana (SOL) ağının hızından faydalanabilecekleri ifade edildi. Solana ağının öne çıkan avantajları arasında işlem ücretlerinin 0.000001 gibi çok düşük seviyelerde olması da gösteriliyor.

  DeFi Dünyasında USDT Kullanımı Artıyor

  FTX borsasının kripto para projesi olan Solana, son dönemde popülerliğini giderek arttırmayı başardı. İşlem ücretlerinin düşük olması Solana ağının ciddi anlamda USDT bakiyesi yapabilmesinde etkili olacağı düşünülüyor. Özellikle DeFi dünyasında giderek daha fazla platformda kullanılan USDT, bu anlaşma ile kullanıcılara daha ucuz bir hizmet avantajı sağlayabilecek. 

  Kripto para dünyasının popüler borsalarından FTX arkasındaki kişi olan Sam Bankman Fried’ın projesi Solana (SOL) da adından söz ettirmeyi başarıyor. Son günlerde peş peşe gelen duyuru ve açıklamalar sayesinde ağın ünü daha da yükseldi. Solana ağında Proof of History konsensüs mekanizması kullanıldığı için ilgi görüyor.

  Solana Ağının Avantajları Dikkat Çekiyor

  Kullanılan konsensüs mekanizması, emirlerin onaylanması konusunda işlem zamanına büyük önem verildiğini gösteriyor. Solana ağının geliştiricileri, Bitcoin ve Ethereum ağlarında ölçeklenebilirliği engelleyen faktörlere vurgu yaparak, bunların SOL sayesinde çözüme kavuşturulduğunu belirtiyor. Solana ağının ayrıca Visa gibi finans devlerinin sahip olduğu geniş ölçeklenebilirlik özelliklerine sahip olduğu belirtiliyor. Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde öne çıkan Solana ağında Tether (USDT) hacminin artması bekleniyor. 

  Güncel verilere göre 1 SOL fiyatı %solana+try% ve bir dünde SOL %solana+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle