Kripto Para

Şok iddia: SEC Başkanı Binance’a danışmanlık teklif etti!

  Binance ve Coinbase’e savaş açan SEC’in Başkanı Gary Gensler için Binance avukatları ortaya çılgın bir iddia attı! Avukatlar, 2019 yılında SEC Başkanı Gensler’in Binance’a danışmanlık rolü teklif ettiğini iddia ediyor!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından köşeye sıkıştırılmak isteniyor! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası ile karşılaşan borsanın avukatları, kendilerini savunurken ortaya ilginç bir iddia attılar… SEC Başkanı Gary Gensler, Binance’a danışman mı olmak istedi?

  Gensler, Binance’a Danışmanlık Teklif Etti!

  CNBC haberine göre Binance avukatları açılan davada ilginç bir iddia dillendirdiler. SEC Başkanı Gary Gensler’in MIT’de ders verdiği dönemlerde tarih yaprakları Mart 2019’u gösterirken, Binance’a danışmanlık rolü için teklif ilettiği iddia edildi! Avukatlar bu detay sonrası 2021 yılında Gary Gensler’in SEC Başkanı olduğunu hatırlatarak, bu davada bir art niyet bulunduğunu ima ettiler!

  Zhao ile Gensler’in İyi İlişkileri Var!

  Binance avukatlarının bir diğer iddiası ise Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile SEC Başkanı Gary Gensler arasındaki ilişkilere yöneldi. Avukatlar, ikilinin Japonya’da bir öğle yemeğinde bulunduklarını söylerken, Gensler’in isteği üzerine MIT’deki kripto para kursunun bir parçası olarak Gensler ile CZ’nin bir röportaj yapıldığını belirttiler.

  Bu iddialar şirkete karşı açılan son davalara bakıldığında ise SEC ile Binance arasındaki ilişkiyi farklı bir noktaya taşıyor. SEC, Binance ve CZ’yi 13 farklı suçtan itham ederken avukatlar SEC Başkanı ile CZ arasındaki ilişkiyi ortaya dökerek SEC’in baskıcı tutumunda Gensler’in kişisel hırslarının olabileceğine dikkat çektiler.

  Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor!

  Binance davası ile sert satış yiyen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise önceki gün başlayan yükseliş ile kayıplarını telafi etmeye hazırlanıyor. SEC ise Binance ardından ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’e de dava açarak elini açık etti. BTC ise 25 bin dolar düzeylerine gerilemenin ardından gelen alımlar ile yükselişe geçti. Bugün yatay seyir gözlenen kripto para piyasaları %bitcoin+usd% dolardan işlem gören Bitcoin’i takip ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle