Kripto Para

SEC XRP sahiplerinin davaya mücadele etmesini istemiyor

  2020 yılının sonundan bu yana devam eden SEC Ripple davasında taraflar mahkemeden yeni taleplerde bulunmaya devam ediyor. SEC son olarak Ripple sahiplerinin davaya müdahale etmesinin engellenmesini talep etti. Regülatör bu hamle ile spekülatif XRP ticaretinin yeniden başlatılmasının hedeflendiğini iddia ediyor.

  Çekişmeli şekilde devam eden SEC Ripple davasında yeni hamle SEC’ten geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun duruşma avukatı Jorge Tenreiro, Yargıç Torres’e yazığı son mektup ile yeni bir talep de bulundu. Regülatör avukatı XRP sahiplerinin davaya müdahil olmasını istemiyor. Söz konusu mektupta XRP sahiplerinin dava sürecine dahil olmasının yönetimde karmaşıklık yaratacağı iddia edildi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından mahkemeye iletilen son mektupta XRP sahiplerinin davaya müdahale etmesinin, süreci daha karmaşık hale getireceği iddia edildi. Bununla beraber XRP sahiplerinin müdahil olması ile 2018 yılında Ripple şirketi ile davalık olan başka bir yatırımcı grubunun da sürece dahil edilmesinin gerekli olacağı belirtildi. SEC XRP sahiplerinin davaya müdahale etmemesi konusunda net bir tavır alırken, Ripple şirketi ise konuya tarafsız yaklaşıyor.

  SEC: XRP ticaretini yeniden başlatmayı hedefliyorlar

  SEC mahkemeye bulunduğu talepte XRP sahiplerinin müdahalesinin karmaşıklığa neden olacağını iddia etmekle beraber bu talebin arkasında yatan nedenlere de değindi. Regülatör davaya müdahil olmak isteyen yatırımcıların diğer yatırımcılara token satma amacında olduğunu belirtti. XRP’nin spekülatif ticaretinin yeniden başlaması için bu şekilde bir talepte bulunulduğunu iddia eden SEC, bu ticarete izin verilmesi durumunda XRP’nin fiyatını katlayacağına yönelik yazılan bir makaleye de atıfta bulundu.

  SEC bu talep ile XRP’nin spekülatif ticaretini yeniden başlatmanın, XRP ticaretini eski haline getirmenin hedeflendiğini, yatırımcıların bu şekilde kar etmeye çalıştığını açıkladı. SEC XRP sahiplerinin davaya dahil olmaması gerektiği konusunda net bir tavır alırken, XRP ise konu ile ilgili taraf olmamayı tercih etti.

  Ripple müdahaleye karşı tarafsız bir tavır aldı

  Ripple şirketi XRP sahiplerinin davaya müdahil olma taleplerine karşı tarafsız kalırken, SEC’nin ikinci bir XRP piyasasını olumsuz etkileyip etkilemeyeceği konusunda net bir tavır alması gerektiğini belirtti.

  Kripto para borsalarında şu anda 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle