Kripto Para

Ripple geleceği hakkında Ceo'sundan açıklama

  Kripto para basınına röportaj veren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetici SEC davasının kaybedilmesi durumunda ABD’yi terk edeceklerini belirtti…

  Son dönemde kripto para dünyasının en çok tartışılan ve geleceği merak edilen konularından biri olan SEC ve Ripple arasındaki menkul kıymet davasında işler kızışıyor. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple şirketi ve iki üst düzey yöneticisi aleyhinde açılan 1.3 milyar dolarlık dava süreci devam ediyor. Bu konuyla ilgili konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse çok dikkat çekici ifadeler kullandı. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  “ABD Kripto Para Sektöründeki Gücünü Kaybeder”

  Brad Garlinghouse, verdiği röportajda şirketinin SEC ile olan davasını kaybetmesinin, ABD’nin kripto para alanındaki saygınlığını ve gücünü çok olumsuz etkileyeceğini söyledi. Ünlü isim, son dönemdeki her açıklamasında bu davanın sadece Ripple’a değil, hem ABD’ye hem de kripto para evrenine zarar verdiğini vurguluyor.

  Ripple CEO’su, XRP kripto para birimi hakkında sadece ABD’nin menkul kıymet tanımlaması yaptığını şu şekilde ifade etti: “Birleşik Krallık, Japonya, İsviçre, Singapur… Hepsi çok net şekilde XRP’nin menkul kıymet olmadığını kabul etti. Zaten bunu söyleyen dünya üzerindeki tek ülke de ABD. Bu yüzden bunun sadece ABD için değil aynı zamanda kripto para evreni için de kötü olduğunu söylüyorum.”

  Ripple Merkezi ABD Dışına Taşınabilir

  Brad Garlinghouse, konuk olduğu programda kripto para piyasası hakkında daha net ve şeffaf regülasyon kuralları talep etti. Mahkemeye resmi cevabını geçen hafta Perşembe günü veren Ripple şirket, ayrıca Tetragon Financial Group’a karşı bir davayı da kazanmıştı. Taraflar arasındaki anlaşmanın menkul kıymet şartının içermesi davadan Ripple’ın kazanarak çıkmasını sağladı. Buna rağmen SEC ile davam eden mahkeme sürecinde XRP hala menkul kıymet olarak resmiyet kazanmamış durumda.

  Konuk olduğu programın yayınlanmayan bölümünde de önemli açıklamalar yaptığı öğrenilen Garlinghouse, SEC davasının kaybedilmesi durumunda olacak senaryolara değindi. Davayı kazanacaklarına inandığını belirten Ripple CEO’su, herhangi bir kayıp durumunda ise daha net regülasyonların olduğu bir ülkeye taşınacaklarını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle