Kripto Para

Point72 gazı kökledi! Üst düzey BTC yöneticisi arıyor

  Yakın tarihte nakit varlıkları ile yüklü bir kripto para yatırımı yaptığını duyuran, Point72’nin şirketinin sahibi Steve Cohen, şirket için kripto para yöneticisi arıyor. Fon yöneticisi milyarder ismin, harekete geçen kurumsallar karşısında geri kalmak istemediği düşünülüyor.

  Kurumsal şirketler, başta MicroStrategy olmak üzere 2020 yılının ikinci yarısından itibaren kripto paralar konusunda harekete geçti. Sektöre kurumsallar girdikçe bunun etkisi arttı, etki arttıkça sektör daha da büyük hale geldi. Günden güne kripto para piyasasına karşı artan kurumsal ilginin bir örneği bu kez ABD’den geldi. ABD’de her geçen gün Bitcoin’in (BTC) daha fazla gündem olmaya başlaması, kurumsal şirketleri de harekete geçirmeye devam ediyor.

  The Street haberine göre dolar milyarderi olan Steve Cohen’in sahibi olduğu Point72 şirketi, Bitcoin yatırımları için kadrosuna kripto para yöneticisi dahil etmek istiyor. Yatırım fonu yöneticisi olan dolar milyarderi Steve Cohen’in şirketi, daha önceki açıklamalarında, nakit varlıklar ile yüklü miktarda kripto para satın aldığını duyurmuştu. Şirket, bu yatırımlar adına bir yönetici arıyor. Habere göre Point72 şirketi, söz konusu yöneticinin üst düzey bir yönetici olmasını istiyor. Bu da şirketin kripto para alanında etkinliklerini hızlandıracağı düşüncesini akıllara getiriyor.

  Bir Point72 Yetkilisinin Açıklamaları

  The Street haberinde, Point72 yetkililerinden birinin sözlerine de yer verildi. Söz konusu kişinin ismi verilmeden aktarılan haberde yetkili kişinin kripto para sektörünü “fırsat” olarak değerlendirdiği ifade edildi. Söz konusu yetkilinin habere göre dile getirdiği ifadeler şu şekilde:

  Herkes ama herkes kripto paralara geçiş yapıyor ve Point72 de kesinlikle geri kalmak istemiyor.”

  Hem Cohen Hem de Point72 Kriptoları Görmezden Gelmiyor

  Öte yandan yakın tarihli bir röportajında Steve Cohen, kripto paralar ile ilgili olarak oldukça pozitif sözler dile getirmişti. Konuya ilişkin olarak Cohen şu ifadelere yer vermişti:

  “Kripto sektöründe ilk bölümü kaçırmış gibi hissediyorum ve bunu kaçırmayacağım. Tamamen kriptoya dönmüş durumdayım, öğrenmek için ödeme yapmalısınız. İstediğiniz kadar konuşabilirsiniz ama oyuna girmeniz gerekiyor.”

  Ayrıca Point72 şirketi de Mayıs ayında yatırımcılarına gönderdiği bilgilendirme mektubunda da kripto para dünyasına dahil olacaklarına ilişkin iddialar konusunda “Piyasayı görmezden gelemeyiz” açıklaması yapmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle