Kripto Para

PayPal destekli şirket kripto para hizmeti başlattı

  Dünyanın en büyük ödeme firmalarından PayPal’a bağlı mobil ödeme devi Venmo şirketinden yeni bir duyuru yapıldı. Venmo, kullanıcıların doğrudan mobil uygulama üzerinden kripto para alım satım işlemlerini aktif hale getirdiğini duyurdu…

  Kripto para piyasasının her geçen gün giderek artan bir ilgiyle karşılaşması, kurumsal firmaları da bu yönde hareket etmeye zorluyor. Son olarak dünyanın önde gelen ödeme firması PayPal’a bağlı Venmo şirketinden de kripto para işlemleri başlatıldığı açıklandı. Bu gelişme kripto para yatırımcıları açısından olumlu karşılandı. 

  PayPal’in geçtiğimiz yılın sonlarında yaptığı kripto para duyurusu, finans dünyasında da büyük bir etki yaratmış, kripto para birimlerine olan ilginin artmasını tetiklemişti. Pek çok kripto para uzmanına göre PayPal’in bu hamlesi, Bitcoin piyasasında boğa sezonunu başlatan gelişmelerden biri olarak kabul edildi. Dev ödeme firması şimdi de alt kuruluşlarından olan Venmo aracılığıyla kullanıcılarına kripto para hizmetleri sunacak.

  Kripto Para Alım Satım İşlemleri Başladı

  Mobil ödeme devi Venmo, kripto para basınının gündeminde büyük yer edinen basın duyurusunda önemli detaylar paylaştı. Venmo kullanıcıları, bundan sonra mobil uygulama üzerinden herhangi bir aracı olmadan doğrudan kripto para alıp satabilecek. Ayrıca Venmo kullanıcılarının kripto para işlemleri için farklı bir cüzdan kullanmalarına da gerek kalmayıp platform üzerinden işlem yapabilecekleri açıklandı.

  Bu haberler kripto para basınında geniş yankı buldu. Özellikle Bitcoin destekçileri, kripto para kullanımını teşvik eden bu haberleri olumlu karşıladı. Lider kripto para birimi BTC de dahil olmak üzere kripto para piyasasında düşüş trendi görülse de haberlerin olumlu etki yaptığı dikkatlerden kaçmadı.

  70 Milyondan Fazla Kullanıcı Yararlanacak

  Mobil ödeme devi Venmo, bu gelişme ile birlikte toplamda 70 milyondan fazla kullanıcısına kripto para ile alım satım yapma imkanı sunacak. Venmo platformu üzerinden direkt olarak yapılan bu işlemlerde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) coinleri kullanılabilecek. Ayrıca kullanıcılar, yaptıkları kripto para işlemlerini diğer arkadaşları ile Venmo’nun paneli üzerinden paylaşabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle