Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Haziran 2023

  Kripto para piyasaları bugün yatay seyrediyor. BTC 27 bin dolar altında fiyatlanırken, altcoin’ler karışık seyrediyor.

  8 Haziran 2023 Perşembe günü kripto para piyasalarındaki son dakika gelişmelerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsasının Amerika Birleşik Devletleri (ABD) iştiraki Binance.US yeni bir güncelleme paylaştı. Borsadan duyurulan güncellemede ATOM/BTC, BCH/BTC, DOT/BTC, LRC/BTC, MANA/BTC, UNI/BTC, VET/BTC, XTZ/BTC, HBAR/BUSD ve ONE/BUSD işlem çiftleri ile bugünden itibaren ticaret yapılmayacağı bilgisi paylaşıldı.

  Avustralya’nın bankacılık devi Commonwealth Bank of Australia (CBA), bugün yaptığı yeni açıklamada “dolandırıcılık” vurgusu ile müşterilerinin kripto borsalarına transferlerini sınırlayacağını duyurdu. Banka güvenlik amacıyla kripto para borsalarına yapılan transferlerin 24 saat bekletileceğini ve günlük gönderilebilen tutarı 10 bin Avustralya Dolarına kadar sınırlandırabileceklerini söyledi.

  Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı finans uzmanı Robert Kiyosaki, yeni bir çöküşe yönelik uyarısını yineledi! Ünlü milyarder yaptığı son Twitter paylaşımında, “Şimdiye kadarki en büyük emlak çöküşü 2008 GFC idi. 2023, 2008 GFC’sini hiçbir şeymiş gibi gösterecek. 2019’da San Francisco’daki Ofis Kuleleri kar getiriyordu. 2023’te aynı binalar yüzde 70 değer kaybetti. Aklı başında şehirler ofis binalarıyla ne yapacak? Evsizler için evler yapılmalı. Altın, gümüş ve Bitcoin alın!” dedi.

  Anonim kripto para analisti ve trader Bluntz, son analizinde BTC için yükseliş öngördü. Yukarı sert hareket beklediğini ifade ettiği Bitcoin için Bluntz, 28 bin 800 doların hedeflenebileceğini belirtti.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dava açtığı Binance ve CEO Changpeng Zhao (CZ) hakkında yeni bir iddia ortaya attı! Komisyon Binance’in CZ ve Guangying Helina Chen’in holding şirketleri aracılığı ile milyar dolarlık müşteri fonlarını aktardığını iddia etti.

  SEC tarafından açılan dava ile sarsılan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, SEC Başkanı Gary Gensler ile yaptığı görüşmeden bir detay paylaştı. Gensler’in kendisini oldukça soğuk karşıladığını söyleyen Armstrong, “Ne yazık ki, açıkçası oldukça soğuk bir karşılama olduğunu söyleyebilirim” ifadeleri ile görüşmeden bahsetti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları bugün hafif satıcılı! Bitcoin fiyatı %bitcoin+usd% dolardan el değiştiriyor. Altcoin piyasasında ise bazı önemli para birimlerinin son dakika fiyatları şu şekilde:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle