Kripto Para

Ortaya çıktı: SBF ailecek FTX işlerine karışmış!

  İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in ebeveynlerine büyük şok! FTX ile ilgili davalardan ısrarla uzak durmaya çalışan Joseph Bankman ve Barbara Fried’in kripto para borsası karar alma sürecinde yer aldıkları ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni belgelerin hukuki süreci ne şekilde etkileyeceği ise toplulukta merak konusu oldu.

  İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) ailesine büyük şok! Otuz yılı aşkın süredir Stanford Üniversitesi’nde ders veren baba Joseph Bankman ve anne Barbara Fried’in FTX ve karar alma süreci ile ilişkileri hazırlanan bir raporla ortaya çıkarıldı.

  SBF’nin Ebeveynleri FTX Karar Alma Sürecine Dahil Olmuş!

  Stanford Üniversitesi’nde tanınmış kişiler olan Bankman ve Fried çifti, bugüne kadar oğullarının yargılandığı FTX davasına dahil edilmemişlerdi. Israrla borsanın karar alma sürecinde etkili olmadıklarını söyleyen çifte hazırlanan bir rapor soğuk duş etkisi yaşattı.

  Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre SBF ile birlikte ebeveynleri de FTX’in karar alma sürecinde aktif rol oynadılar. Özellikle FTX’in lansmanında önemli bir rol üstlendiği ortaya konan çiftin kapsamlı ağları aracılığı ile milyarder yatırımcılara erişim sağladıkları söyleniyor. Yine FTX Token’in (FTT) lansmanında da SBF’nin ebeveynlerinin aktif rolü raporda ortaya çıkartıldı.

  Yasal İncelemeden Uzak Durmuşlardı

  Raporla birlikte FTX ile ilişkileri ortaya çıkan çiftin Kasım 2022’de yaşanan çöküşten bu yana yasal incelemeden uzak durdukları biliniyor. Kripto para borsasının operasyonlarına dahil oldukları ile ilgili iddialardan ısrarla geri duran çiftin borsanın gelirlerinden elde ettikleri 26 milyon doları aşan nakit ve emlak gibi karları olduğu ise raporla ortaya çıkıyor.

  Konu ile ilgili henüz aileye karşı resmi bir suçlama getirilmedi. Fakat davadan sorumlu savcıların SBF’nin borsansın icra kurulu başkanı olarak görev yürüttüğü dönemde babasından istediği hukuki tavsiyeye dikkat çekebileceği söyleniyor.

  FTX’e Varlık Satışı Onayı Çıktı!

  İflası ile kripto para piyasalarını zorda bırakan FTX, şimdi de 3,4 milyar dolarlık dijital varlıklarını satma girişimi ile piyasaları tedirgin ediyor. Önceki gün Delaware Mahkemesi’nden onay alınan kripto satışı ardından gözler borsaya çevrildi. Elinde yüklü tutarda Solana (SOL), Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) olduğu bilinen borsanın 10 gün öncesinde bildirim yaparak 100 milyon dolarlık haftalık varlık satma hakkı bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle