Altcoin’ler neden düşüyor? İşte nedeni

  Kripto para piyasasında hack saldırıları artış göstermeye başladı. Sosyal kripto paralar için kullanılan Roll platformunun uğradığı hack saldırısı ile beraber birçok altcoin projesi ciddi düşüşlerle karşılaştı. WHALE saldırı ile yüzde 90 oranında geriledi.

  Roll platformu ile altcoin basımları gerçekleştiriliyor. Birçok altcoine ev sahipliği yapan sosyal kripto para platformunun hack saldırısına uğradığı kısa süre önce gündeme gelmişti. Sosyal platformda basılan WHALE’in kurucusu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile saldırıyı doğruladı. Roll platformuna yapılan hack saldırısı ile birçok altcoin değer kaybetti.

  Sosyal kripto paralar için oluşturulan bir platform olan Roll, uğradığı saldırı ile yatırımcılara kayıp yaşattı. Son dönemlerde kripto para piyasasında gerçekleşen hack saldırıları artış gösteriyor. Bu siber suçlar içinde son olarak Roll platformuna yapılan hacker saldırısı dikkat çekti. Bununla beraber platformdaki altcoinler arasında yer alan WHALE saldırı ile büyük oranda kayıp yaşadı.

  Roll platformuna yapılan saldırıdan birçok altcoin etkilendi

  Sosyal kripto paraların yer aldığı Roll platformunun yaşadığı hack saldırısı ile ilgili platformda bulunan altcoinlerden WHALE’in kurucusundan konu ile ilgili açıklama geldi. WHALE kurucusu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile saldırıyı doğruladı. Saldırı ile beraber WHALE’in de büyük kayıp yaşadığı açıklandı.

  Yapılan açıklama ile WHALE altcoinin yaşadığı değer kaybı dikkat çekti. Bununla beraber değer kaybeden tek altcoin WHALE olmadı. Platformda bulunan birçok altcoin ciddi düşüş yaşadı. Saldırıdan etkilenen altcoinler arasında MORK, JULIAN, CHERRY, FWB, KARMA, ALEX, KERMAN, SKULL, HUE ve FIRST yer aldı. Konu ile ilgili açıklana veriler platformdan çalınan kripto paraların piyasaya boşaltıldığını gösteriyor. Bu hamle ile altcoinlerin fiyatlarında büyük gerilemeler meydana geldi.

  WHALE yüzde 90 oranında gerileme yaşadı

  Roll platformunun uğradığı saldırı ile ilgili açıklama yapan WHALE kurucusu, altcoinin yüzde 2.17’sinin hackerlar tarafından çalındığını, platformda kalan kısmın ise güvenliğinin sağlandığını açıkladı. Bununla beraber saldırı ile beraber altcoin yüzde 90 oranında fiyat düşüşü yaşadı. Saldırı öncesinde 44 dolar seviyesinde olan altcoin saldırı ile beraber 3 dolara kadar geriledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle