Kripto Para

Zcash rakiplerine toz yutturdu: NU5 ağ yükseltmesi 31 Mayıs’ta!

  Kriptografi kullanarak kullanıcılarına gizlilik sağlayan Zcash, rakip kripto para projelerinin dört gözle beklediği ağ yükseltmesini bu ay sonu yapıyor! 31 Mayıs’ta etkinleştirilecek olan NU5 ağ yükseltmesini etkinleştirecek olan Zcash, rakipleri aksine 2022 yılının üçüncü çeyreğini beklemedi. Diğer projeler için yükseltme önümüzdeki aylarda gelecek!

  Kripto projelerinin gerçekleştirmek için bu yılın üçüncü çeyreğini bekledikleri yükseltme hamlesi Zcash’ten geldi! Zcash yaptığı duyuru ile V5.0.0 sürümünü yayınladı. NU5 ağ yükseltmesinin etkinleştirilmesi ile yeni sürüme geçiş olacak proje için 31 Mayıs tarihine işaret edildi.

  “Takip Etmek İçin Sürümünüzü Yükseltin”

  Zcash ekibi, NU5 ağ yükseltmesi ile ilgiliyi takipçileri Github üzerinden paylaştı. Duyuruda 1687104 etkinleştirme yüksekliğine sahip olduğu belirtilen 5.0.0 sürümünün etkinleştirilmesi ile ilgili duyuruda, “NU5 ağ yükseltmesinin ana ağ etkinleştirmesi, yaklaşık 31 Mayıs 2022’de gerçekleşmesi gereken 1687104 etkinleştirme yüksekliğine sahip 5.0.0 sürümüyle desteklenir. NU5 ağ yükseltmesini takip etmek için lütfen bu sürüme veya sonraki herhangi bir sürüme yükseltin.” ifadeleri kullanıldı.

  Ekosisteme Kazandırılacak Birkaç Yenilik Hakkında Bilgi Verildi

  Yapılan duyuru ile kullanıcıların ne yapmaları gerektiğini ifade eden geliştiriciler, ekosisteme dağıtılan ve güncellenen birkaç yenilik hakkında da bilgi verdiler. Yeni güncelleme ile birlikte Zcash korumalı hiyerarşik deterministik cüdanlar, konsensüs katmanı değişiklikleri ve işlen son kullanma sistemi gibi yükseltmeler gelecek. Dağıtılan tüm bu yükseltmeler sistemi geliştirecek ve geçmişteki sorunlara çözüm suncak.

  Planlanan Diğer Ağ Yükseltmeleri Hangileri?

  Zcash ağ yükseltmesinde rakiplerinin önüne geçse de halihazırda en büyük kripto para birimleri yükseltmeler için çoktan programlarını yaptı. Birkaç hafta önce gölge çatalını tamamlayan Ethereum, POS avantajlarından yararlanılmasını sağlayan bu yıl en önemli yükseltmesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ethereum gibi Cardano da daha fazla yükseltme ile ölçeklendirmeye devam etme planları yapıyor.

  Popüler memecoin Shiba Inu da Shibarium’un tamamlanması için yol haritasında yükseltme planlarından bahsediyor. Ayrıca DAPP’ler için ağ güvenilirliğini artırmayı hedefleyen Algorand ve Mayıs 2022’ye odaklanan Bitcoin Cash, diğer yükseltme yapacak en önemli kripto para birimleri arasında yer alıyor. Henüz tarih vermeseler de Axie Infinity bu yıl Axie Infinity Origine’e geçme hazırlıkları yaparken, Monero yükseltme için Temmuz 2022 tarihinin gelmesi için geri sayım yapıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle