Moonriver (MOVR) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Merkeziyetsiz teknolojilerin gelişim göstermesi ile bu alanda çözüm odaklı projelerin sayısı da artmaya başladı. Bu projelerden biri olan Moonriver, akıllı sözleşmeler için önemli hizmetleriyle dikkat çekmektedir. Son dönemde piyasalarda beklentileri karşılama eğilimi gösteren MOVR ise projenin dijital varlığı olarak yakından takip ediliyor. Moonriver (MOVR) projesinin piyasa hareketleri, proje detayları, güçlü ve zayıf yönlerine dair merak edilen tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

  Moonriver (MOVR) Coin Nedir?

  Moonriver, Kusama’da Solidty akıllı sözleşmeler olarak tanımlanmıştır. Moonbeam’e eşlik eden bir ağdır ve kalıcı olarak teşvik edilen bir kanarya ağı sağlamaktadır. Kusama’da topluluk öncülüğünde de kardeş bir parachain olarak da kendini tanımlamıştır. Teknik açıdan bakıldığında Moonriver, Kusama üzerinde çalışan Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeler içeren bir parachaindir. Moonbeam için yardımcı ağ olması planlansa da kalıcı biçimde teşvik sağlayacak bir kanarya ağıdır. MOVR Coin ise Moonriver platformunun yerel yardım program tokenidir. 

  Moonriver (MOVR) Projesi ve Whitepaper

  Moonbea’a eşlik eden bir ağ ve kalıcı olarak teşvik edilen bir kanarya ağı sağlayan Moonriver, teknik makalesine göre birçok önemli soruna çözüm üretmektedir. Yeni kod, ilk olarak gerçek ekonomik koşullar altında test edilerek doğrulanabileceği Moonrive’a gönderilmektedir. Bir defa kanıtlandığında, aynı kod Polkadot’taki Moonbeam’e gönderilmektedir. Kusama üzerinde bir Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeler içeren parachain olarak öne çıkmaktadır. Moonbeam için yardımcı ağ olarak planlanan proje, kalıcı şekilde teşvik sağlayacak bir kanarya ağı olarak geliştirildi. Yeni geliştirilen kodlar ilk olarak Moonriver’a gönderilmektedir. Burada gerçek ekonomi koşullarında test edilerek doğrulama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Söz konusu kodun doğru çalıştığı kanıtlandığında Polkadot üzerindeki Moonbeam’e gönderilmektedir.

  Teknik açıdan gerçekleştirmiş olduğu bu işlemler EVM uygulaması, Web 3 uyumlu, API ve Moonriver’ı mevcut Ethereum ağlarına bağlayan köprüler sunarak gerçekleşmektedir. Bu sayede geliştiricilerin minimum değişiklik yaparak, mevcut Solidity tabanlı akıllı sözleşmeleri ve DApp arayüzlerini Moonriver’a aktarma başarısı sağlanacaktır.

  Projenin teknik makalesinde genel hatları ile bakıldığında merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu olarak çalıştığı görülmektedir. MOVR adlı bir yardımcı program tokenine çalışmak için ihtiyaç duymaktadır. Moonriver (MOVR) projesinin merak ettiğiniz diğer detaylarına ulaşmak ve teknik yönleri hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler: https://docs.moonbeam.network/ projenin resmi bağlantı adresini kullanarak işlem gerçekleştirebilirler.

  Moonriver (MOVR) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Moonbeam ve Moonriver ağları güçlü bir ekip tarafından geliştirilmiştir. PureStake tarafından inşa edilen ve Moonbeam Vakfı tarafından finanse edilen proje, güçlü bir ekibe sahiptir. Derek Yoo tarafından kurulmuştur. Yoo aynı zamanda CEO’luk görevini de üstlenmektedir. Görev tanımı ise Moonbeam ağını Polkadot ekosistemi ve ötesine geliştirmek, büyütmek ve yaymak olarak açıklanmıştır. Çok zincirli bir gelecek vizyonu için güçlü bir ekip ile çalışmakta ve Moonbeam Vakfı tarafından finanse edilmektedir.

  Projenin kurucusu ve CEO’luk görevini üstlenen ismi Derek Yoo’dur. Ekipte önemli görevlerde yer alan isimlerden biri olan Stefan Mehlhorn ise COO görevini üstlenmektedir. Ekipte ayrıca Alan Sapede, Tim Baldwin, Aaron Evans, Nate Hamilton gibi isimler yer almaktadır. 

  Moonriver (MOVR) Kullanım Alanları Neler?

  Merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olarak Moonriver, MOVR belirtecine ihtiyaç duymaktadır. MOVR belirtecinin Moonriver’daki kullanımlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Akıllı sözleşme yürütmesinin gaz ölçümünün desteklenmesi,
  • Derleyicilerin teşvik edilmesi ve platformun üzerinde çalışabileceği merkeziyetsiz bir düğüm altyapısının oluşturulması konusunda mekaniği güçlendirmek,
  • Referandum önermek, konsey üyelerini seçmek ve oy kullanmak,
  • Zincir üstü yönetişim mekanizmasını kolaylaştırmak,
  • Ağdaki işlem ücretlerinin ödenmesi için kullanılır.

  Moonriver (MOVR) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Moonriver ve Moonbean projelerinin birbiri ile benzer yönleri bulunsa da temelde her ikisinin de benzersiz başlıca özellikleri bulunmaktadır. Akıllı sözleşme platformu olan Moonriver, güçlü proje yanları ile rakiplerinin önüne geçmektedir. Kripto endüstrisi için önemli çözümler sunması sayesinde birçok yönden benzersiz yapısı öne çıkmaktadır. Moonriver (MOVR) projesini öne çıkaran başlıca benzersiz özellikleri ise kısaca şunlardır:

  • Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, abonelik, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtarak ağda mevcut Solidity akıllı sözleşmeleri çalıştırmak için gereken değişiklikleri en aza indirmektedir.
  • Ethereum projeleri, DApp’lerini kolayca çoğaltarak, Hardhat, Truffle, Remix ve diğer birçok popüler dağıtım araçlarını kullanarak Moonbeam’e dağıtabilmektedir.
  • Moonriver ile etkileşim kurmak için mevcut Ethereum benzeri H160 hesapları ve ECDSA imzaları kullanılır.

  Moonriver (MOVR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Moonriver (MOVR) projesinin avantajlı ve güçlü yanlarını oluşturan başlıca unsurlar kısaca şöyledir:

  • Tam Ethereum uyumluluğu sağlar.
  • Kusama’da kolay bir rampa olarak çalışır.
  • Daha erken başlatma ve daha erken erişim sunar.
  • Kusama’ya bir parachain olarak konuşlandırılmıştır.
  • Bağımsızdır.

  Moonriver (MOVR) dezavantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • MOVR piyasalardaki sert fiyat dalgalanmalarından etkilenir.
  • Risk faktörü yüksektir.
  • Sistemsel hatalar ve siber saldırılara karşı beklentileri karşılamayabilir.

  Moonriver (MOVR) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Moonriver (MOVR) al – sat işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler için birçok platform mevcuttur. Bu platformlar kullanılarak işlem gerçekleştirilebilir. Güvenli bir şekilde MOVR işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlerin piyasa değeri ve işlem hacmi en yüksek borsaları tercih etmeleri mümkündür. Moonriver (MOVR) listeleyen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • io
  • KuCoin
  • Kraken

  Moonriver (MOVR) Coin Piyasa Bilgileri

  Moonriver Network’ün yıllık %5 enflasyon oranı ile başlattığı ve toplamda 10 milyon MOVR token arzı bulunmaktadır. Ağın Kusama dağıtımına Moonriver adı verilmektedir. Moonriver (MOVR) olarak adlandırılan kendi yardımcı program belirtecine sahiptir. MOVR simgesinin tahsis oranları ise farklı kriterlere göre belirlenmiştir. Parachain kitle kredisi için %30, topluluk girişimleri ve parachain slot rezervi için %40, parachain tahvil rezervi %0,5, hazine %0,5, uzun vadeli ağ yönetimi ve benimseme %24,5, geliştirici benimseme programı kapsamında ise %4,5 oranında bir tahsis hedeflenmektedir. Kasım 2021’de 495,71 dolar seviyesine gelerek tüm zamanların en yüksek değerini gören MOVR, mevcut görünümde bu hedefin oldukça gerisinde kalmıştır.

  Moonriver (MOVR) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Moonriver (MOVR) satın almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Adım: MOVR listeleyen borsaların mobil ya da web uygulamalarına giriş yapılır.
  • Adım: Kayıt işlemleri tamamlanır.
  • Adım: kimlik doğrulama ve aktivasyon işlemleri yapılır.
  • Adım: Banka – kredi kartı veya diğer yöntemler ile hesaba para aktarılır.
  • Adım: USDT, EUR, BTC, BUSD gibi işlem çiftleri ile alım emri oluşturulur.
  • Adım: Güvenli cüzdanlar ve borsa hesaplarında saklanır.

  Özet Olarak

  Merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu olarak önemli işlevsel özelliklere sahip bir proje olan Moonriver, gelecek vaat eden bir projedir. MOVR ise piyasalarda uzun vade için olumlu görüntü çizen bir kripto varlık olarak dikkat çekmektedir. Piyasalarda Moonriver (MOVR) projesini desteklemek isteyenlerin güncel verilere göre tedbirli olarak işlem gerçekleştirmesi önerilmektedir. Bir süre daha MOVR uzmanların ve yatırımcıların takip listelerinde yer alacaktır. Genel hatları ile Moonriver (MOVR) umut vaat eden projeler arasında yer almaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle