Kripto Para

DOGE’un ardından SHIB coin yükselişte

  Kripto para piyasalarının son günlerde en gözde kripto paraları arasında Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) yer alıyor. Her iki kripto para da kısa süreler içinde sert yükselişlerle rekorlarını tazeledi. Piyasaların gözü bu iki kripto para üzerindeyken, “Dogecoin katili” olarak piyasa sürülen Shiba Inu (SHIB), beklenmedik değerlere ulaşarak onları gölgede bıraktı.

  Kripto para piyasalarında son haftalarda Dogecoin (DOGE) çılgınlığı yaşanıyor. 2021 yılının en beklenmedik yükselişlerini elde eden DOGE, birkaç aylık duraksamadan sonra yeniden sert yükselişleri ile dikkatleri çekmeyi başardı. Öte yandan son birkaç haftadır piyasalarda Ethereum (ETH) rüzgarının estiğini görmek de mümkün. Ethereum, 10 Mayıs sabahında 4 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu tazeledi. Öte yandan Dogecoin ise Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL) programına çıkmasıyla rekor tazeledi. Ancak ardından DOGE sert düşüşler yaşayarak yatırımcılarını üzdü.

  Yatırımcıların Yeni Gözdelerinden Biri: Shiba Inu (SHIB)

  Ethereum 1 hafta içinde 2 bin 800 dolardan 4 bin doların üzerine yükselmeyi başardı. Öte yandan bu süreçte Ethereum ağı tabanlı birkaç kripto paranın da rekorlar kırdığı görülüyor. ETH ile birlikte son günlerin popüler kripto para birimi DOGE ise Elon Musk’ın televizyona çıkmasıyla yükseldikten kısa bir süre sonra sert düşüşler yaşadı. DOGE’daki bu düşüşün sebeplerinden biri de bir süredir yükselişte olan Shiba Inu (SHIB) olabilir. Piyasada “Dogecoin katili” olarak anılan SHIB, kısa süre içinde yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

  DOGE Hacmi Düşerken SHIB Artışa Geçti

  SHIB, ilk olarak Mart ayında Elon Musk’ın bir açıklaması ile su yüzüne çıkmıştı. Elon Musk’ın hakkında soruşturma açılacağı söylentileri üzerine “Shiba Inu cinsi bir köpek sahipleneceğim” şeklinde yaptığı paylaşım, yatırımcıların yeni kripto para arayışına girmesini sağlamıştı. Ardından birçok yatırımcının keşfettiği SHIB, özellikle de OKEx borsasının listelemesi ile birlikte yaklaşık %500’lük bir artış elde etti. Tıpkı DOGE gibi sınırsız arzı olan SHIB, DOGE yatırımcılarının geçiş yaptığı kripto para olabilir.

  DOGE’un amblemi olan Shiba Inu cinsi köpeği doğrudan isim olarak alan proje, son 30 günde %25.700’den fazla değer kazandı. Ayrıca SHIB hacminin, tam da DOGE’un %35’lik düşüş yaşadığı anlarda artış gösterdiği görülüyor. SHIB, ABD’li yatırımcıların DOGE alternatifi olabilir

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle