Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Kasım 2021

  Kripto para piyasasında dalgalı bir grafik çizen Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik devam ediyor. BTC fiyatındaki volatilite yükseldikçe altcoinlerde de boğa rallisi etkili olmaya başladı. Son dönemde kripto para piyasası genelinde toparlanma sinyalleri devam ediyor.

  30 Kasım 2021 Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’daki 13. VTB Sermaye Yatırım Fonu’nda yaptığı konuşmada kripto paralar hakkında önemli ifadeler kullandı. Putin, kripto paraların mevcut durumda güvenli olmadıklarını, volatilite ve risklerin çok fazla olduğunu söyledi. Putin’in bu açıklamaları ülkedeki kripto para destekçilerinden tepki çekti. 

  Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, kripto para piyasası genelinde işlerin daha iyiye gitmeden önce kötüye gideceğini söyledi. Yatırımcıların yakından takip ettiği ünlü trader, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki ay 49 bin dolar aralığına kadar düşebileceğine dikkat çekti. Bu açıklamalar BTC yatırımcılarında endişe yarattı. 

  Kripto para reklamlarını yakından takip ettiklerini belirten Hindistan Ekonomi Bakanı Nirmala Sitharaman, herhangi bir yasaklamayı ise düşünmediklerini söyledi. Bakan Nirmala Sitharaman, daha önce Bitcoin’i yasal pata ilân etme gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtmişti.

  Altcoinlerde ise ünlü kripto para analisti Justin Bennett, Aralık ayında, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) ile beraber büyük bir altcoin rallisi başlayabileceğini söyledi. “Daha zayıf bir DXY, çoğu varlık için genellikle daha yüksek fiyatlara işaret eder.” diyen analist bu düşüşün altcoinlere yarayacağını vurguladı. 

  En büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın taşınacağı yeni merkez konumu hakkında açıklama yaptı. Buna göre hem bölgesi hem de regülasyonları nedeniyle Fransa’nın doğal bir konum olabileceğini vurguladı. Fransa’nın bölgesel, hatta küresel bir merkez ofis için ideal olduğunu söyleyen CZ görüşmeler için harekete geçti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 1 oranında değer artışıyla 57.951 dolarlı seviyeler görülüyor. En çok yükselen altcoinlerden biri olan Ethereum yüzde 5.82 oranında arttı. Popüler altcoinlerde yükseliş hareketleri devam ederken günün en çok kazandıranı ise yüzde 7.85 artışla Dogecoin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle