Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken BTC fiyatındaki düşüşler yakından takip ediliyor. Güne pozitif görünümde başlayan lider kripto para birimindeki satış baskısı artıyor. Bu sebeple geri çekilen piyasada popüler altcoin fiyatlarında da düşüş sinyalleri öne çıkıyor.

  30 Haziran Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para saklama hizmeti sunan NYDIG ile bankalara ödeme sistemleri sağlayan NCR firması yeni bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklık kapsamında ABD’de 650 bankada yaklaşık 24 milyon müşteriye Bitcoin alım satım ve saklama hizmetleri sunulacak. Bu gelişmeler kripto para sektöründe heyecan yarattı. 

  Analiz kaynağı Glassnode, son haftalık raporunda madencilerin yüklü miktarda satış yapacağına dair endişeleri giderdi. Madencilerin geçiş sürecinde olduğunu belirten Glassnode, hala çevrimiçi olan madenciler için önümüzdeki günlerde çok şanslı olacaklarını söyledi. Bitcoin ağının zorluğu, birkaç güne neredeyse yüzde 25'lik bir düşüşle tarihin en büyük düşüşünü yaşayacak. Böylelikle Bitcoin madenciliği yapmak, kalan madenciler için çok daha kârlı hale gelecek.

  Investing.com tarafından gerçekleştirilen bir anketin sonuçları, kripto para yatırımcılarının Elon Musk etkisi hakkında ne düşündüklerini ortaya koydu. Bua göre ABD’li yatırımcıların yaklaşık üçte ikisi Elon Musk’ın finansal piyasalarda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyor.

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase'in BTC rezervine dair veriler, son haftalarda çok düşük seviyede kitlesel alım yapıldığını ortaya koydu. Bu verilere göre hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için "indirimli" fiyattan dahi olsa Bitcoin satın almak, eskisi kadar cazip görünmedi.

  Önde gelen kripto para analistlerinden Michael van de Poppe Bitcoin’deki son durumu yorumlarken 35 bin dolar seviyesine dikkat çekti. Usta analist, bu seviyenin korunamaması durumunda 33 bin dolara geri çekilme yaşanacağını hatırlattı. 

  Piyasa değerlendirmesi yapan deneyimli analist Scott Melker, altcoin'ler için uygun ortamın oluştuğunu söyledi. Gyft’in eski CEO’su ve Civic’in (CVC) kurucularından olan Vinny Lingham, BTC fiyatında yıl sonuna kadar 100 bin dolar görüleceğini ifade etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında boğa ve ayıların savaşı sürüyor. BTC fiyatı yüzde 5.19 oranındaki kayıpla 35 bin doların üzerinde kalmaya çabalarken, şu anda 34.368 dolardan işlem görüyor. Altcoin fiyatlarında düşüş trendi sürerken Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve XRP fiyatındaki kayıplar yatırımcıları tedirgin ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle