Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Haziran 2022

  Kripto para piyasasındaki negatif görünüm devam ederken yatırımcılar basına yansıyan gelişmeleri yakından takip ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilikler popüler altcoin projelerinde dalgalanmalar yaratıyor.

  3 Haziran 2022 Cuma gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin tahvilleri hakkında yaptığı açıklamada, piyasa koşullarının şu anda bu tahvilleri çıkarmak için hazır olmadığını söyledi. Bu gelişme, BTC üzerindeki satış baskısını artıran bir haber olarak basına yansıdı. 

  Zincir üstü veri analiz platformu Glassnode raporunda, elinde en az 1 Bitcoin bulunan adres sayısında 848 bin 88 ile rekor kırıldığı açıklandı. BTC fiyatı düşerken bu adres sayısının arttığı, fiyat yükselirken de azaldığı dikkatlerden kaçmazken, bu grafik yatırımcıları endişelendirdi. 

  ABD basınında geniş yankı bulan habere göre, New York Senatosu, proof of work madenciliği operasyonlarına moratoryum uygulayan yasa tasarısını onayladı. Bu gelişme BTC fiyatındaki hareketliliği arttırdı. 

  Japonya’dan yapılan açıklamada stabil coin'lerin ülkenin yerel parası olan yen ya da diğer fiat paralara bağlı olduğunu garanti eden yasa tasarısı kabul edildi. Bununla birlikte nominal bir değerde geri ödemesi de olacak olan stabil coin yasası sektörde olumlu karşılanırken BTC fiyatına pozitif etki etmedi.

  2022 yılı ilk çeyrek kazanç raporunda zarar açıklayan ABD merkezli dev borsa Coinbase, yeni işe alımları dondurma süresini uzattı. Bu karara piyasa koşulları gerekçe gösterilirken borsanın bu hamlesini Rain, Bitso, Gemini ve Mercado gibi borsalar takip etti. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Tesla CEO’su Elon Musk, ekonomi hakkında çok kötü hisleri olduğunu söyledi. Ünlü milyarderin bu açıklaması kriptolarda çöküş yaşanabileceği algısı ile piyasadaki satışları hızlandırdı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1 civarında geri çekilme yaşanırken 29.579 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Lider altcoin ETH’de kayıplar hız kazanmasıyla yatırımcısını tedirgin ediyor. Bununla birlikte piyasa değerine göre en büyük ilk 10 altcoin içinde yer alan projelerden ADA yüzde 4, SOL ise yüzde 6’dan fazla kayıp yaşıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle