Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında toparlanma sinyallerinin hız kazandığı 29 Haziran Salı gününde yatırımcının yüzü gülmeye başladı. Hızlı yükseliş rallisi başlatan Bitcoin fiyatına paralel şekilde altcoin piyasasında yükseliş sürüyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi arasında ciddi oranda değer artışları görülüyor.

  29 Haziran Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dev yatırım bankası JPMorgan analistlerinden Josh Younger ve Veronica Mejia Bustamante, Bitcoin fiyatı hakkında yeni açıklamalar yaptı. Deneyimli analistler, piyasanın henüz sağlıklı görüntü vermemesine rağmen iyileşme sürecine çoktan başladığını vurguladı.

  Kripto para borsası Coinbase, Almanya’da faaliyet göstermeye devam etmek için düzenleyiciden kripto saklama lisansı aldı. ABD merkezli borsanın bu hamlesi kripto para sektörünün benimsenmesi açısından çok olumlu bir haber olarak piyasaya pozitif yansıdı. 

  Popüler istatistik uzmanı ve analist Willy Wo El Salvador’un, Bitcoin'in ülke genelinde yaygınlık kazanması amacıyla 30 dolar değerinde BTC dağıtma kararını değerlendirdi. Deneyimli analiste göre bu hamlenin gerçekleşmesi halinde, Bitcoin'in dünya genelindeki kullanıcı sayısı bir günde yaklaşık yüzde 2,5 artacak.

  Bitcoin grafiğinde ağa gelen yeni varlıkların sayısının W şeklinde kayda değer bir toparlanma göstermesi analist William Clemente’nin gündemindeydi. Ünlü analist, perakende yatırımcıların Bitcoin satışları yaptığını ancak balinaların satın almalarıyla piyasada dengenin oturduğunu söyledi. 

  Kripto para tabanlı lending platformu Celsius’un CEO’su ünlü isim Alex Mashinsky, Bitcoin fiyatının yıl bitmeden 160 bin doları görebileceğini açıkladı. Öte yandan Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse Group, İsviçre merkezli Crypto Finance firmasına yatırım yaptı. Bu yatırım sonrasında şirket hisselerinin 3’te 2’sine sahip oldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı, yüzde 5.48 oranında artarak 36 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Lider kripto para birimindeki yükseliş rallisi altcoin fiyatlarındaki artışı beraberinde getirdi. Ethereum fiyatı yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 2.211 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoin projeleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran kripto paralar yüzde 13’ten fazla değerlenen XRP ve Polkadot (DOT) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle