Kripto Para

Grayscale fonu, listesine 13 yeni kripto para ekliyor

  Barry Silbert’in kurucusu olduğu Grayscale fonuna 13 yeni kripto para ekleneceği duyuruldu. Kurumsal varlık yönetimini üstlenen en başarılı varlık yöneticisi, böylelikle kripto para sektörüne ağırlık vermeye devam edecek…

  Kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara, Bitcoin (BTC) başta olmak üzere çok sayıda kripto para yatırım imkanı sunan Grayscale yine gündeme geldi. En başarılı varlık yöneticilerinden biri olarak gösterilen şirket, müşterileri adına elinde tuttuğu kripto para miktarı sebebiyle iki yıldır manşetten düşmüyor.

  Dev kripto para yatırım fonu Grayscale, değerlendirme aşamasında olan varlıklar listesine 13 yeni kripto para birimi eklediğini duyurdu. Kurumsal kripto para yatırımcıları tarafından heyecanlan karşılanan bu duyuruda dev şirketin merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörüne büyük ilgi göstermesi dikkat çekti.

  Grayscale Fonuna Eklenecek Kripto Paralar

  Kurumsal yatırımcılara hizmet veren dev kripto para fonundan yapılan açıklamada değerlendirme sınıfına alınan 13 kripto para birimi şu şekilde açıklandı: Bancor, 0x, 1inch, Kyber Network, Universal Market Access, Kava, Loopring, Ren ve Polygon. Bunların yanı sıra fon yöneticileri yüksek hızlı ağlara sahip 3 yeni token daha listeledi. Bunlar Solana, Dfinity ve Near olarak açıklandı.

  Kripto para sektörünün en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan Grayscale, bu hamlesiyle de dikkatleri üzerine çekti. Barry Silbert’ın kurucusu olduğu fona 13 yeni varlık eklenmesiyle birlikte toplam kripto para varlıkları 31 farklı seçeneğe ulaştı. Ancak tüm bunlara rağmen firma, en çok Bitcoin yatırımlarından ilgi görüyor.

  Grayscale Bitcoin Fonu

  Grayscale, bu yatırımlara karşı olumsuz durumlar tespit ederse, fona dahil etmeyebileceğini de açıkladı. Ayrıca aralarından seçim yapılabilecek olan 31 kripto para seçeneğinden bazıları listeye alınacak. Kurumsal yatırımcıların gözdesi olan fon, bu yıl başında 5 yeni yatırım ürünü ile gündeme gelmişti.

  Basic Attention token, Decentraland, Livepeer, Chainlink ve Filecoin gibi yatırım ürünleri, Grayscale yönetimi altındaki varlıkların sadece yüzde 0.1’ine tekabül ediyor. Dev yatırım şirketi, mevcut durumda müşterileri için 34.4 milyar dolarlık kripto para varlığı tutuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle