Kripto Para

Google’dan kripto para hamlesi! Fiyatları analiz edecek

  Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Google kripto para sektöründeki hamle alanını genişletiyor. Kripto fiyat verilerine oracle çözümü sunan Band Protocol ile Google ortaklık anlaşması imzaladı…

  Kripto para piyasasındaki finansal verilerin, gerçek zamanlı ve doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için Google şirketinden yeni bir hamle geldi. Google Cloud platformunda bu verilerin etkin bir şekilde yer alabilmesi için Band Protocol (BAND) merkeziyetsiz oracle teknolojisi kullanılacak. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişme ile birlikte piyasanın ana akımda benimsenmesinin de hız kazanacağı düşünülüyor. Band Protocol iş geliştirme başkanı Kevin Lu, tarafından yapılan açıklamada ultra hızlı SQL sorgularını destekleyen kurumsal veri ambarı Google BiqQuery kullandıklarını açıkladı.

  Google ile Band Protocol Ortaklığı

  Band Protocol’e ait olan Standart dataset çözümünde Google BigQuery kullanılması hakkında konuşan Lu, şunları ifade etti: “Ekibimiz, Band Protocol oracle'larının esnek tasarımı aracılığıyla entegre edilecek uygulama yerel olarak blockchain veya Web 2 üzerine kuracak. Bu alanda kurulum olması fark etmeksizin araştırmacıları ve geliştiricileri herhangi bir harici veri kaynağı için merkeziyetsiz oracle'ları kullanmaları adına güçlendiriyor.”

  Google Cloud, kripto para piyasasında finansal aman serisi verilerinin makine öğrenimi teknolojisini kullanıyor. Bu sayede verilerin gerçek zamanlı analitik verilere dönüştürülmesi mümkün hale geliyor. Söz konusu veriler Google BigQuery üzerinden doğrudan Band Protocol açık veri kümesinden geliyor. 

  Band Protocol Ortakları Artıyor

  Geçtiğimiz haziran ayında Cosmos (ATOM) zincirine geçmeden önce 2019 yılının Eylül ayında ER-20 tokenı olarak piyasaya sürülen Band Protocol dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Protokol, blockchain dünyasının önde gelen oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink’in (LINK) en büyük rakibi olarak tanınıyor. Bu ağ üzerinde yerel kripto para birimi olarak kullanılan BAND token, merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasını çevreleyen yeni gelişmeler ile yatırımcıların beğenisini topluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle