Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlikler 24 Haziran Perşembe gününde de devam ediyor. Kripto para basınına yansıyan olumlu haber akışına rağmen yatırımcılardaki korku ve endişenin yüksek olması, yeni rallilerin başlamasını engelliyor. BTC fiyatındaki belirsizlik, altcoin piyasasında da dengesiz görünümleri beraberinde getiriyor.

  24 Haziran gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün yaşanan piyasa düşüşünün ardından yatırımcılara panik satışı yapmamalarını tavsiye etti: “Geçmiş hatalarınızdan ders çıkarın ve bunu bir kenara yazın; panik satışı kötüdür. En önemlisi, risk planlarınızı izleyerek yatırım yapın.”

  Gemini, sıcak ve soğuk cüzdanlarında tuttuğu Bitcoinlerin yol açtığı karbon emisyonunu telafi edebilmek amacıyla 4 milyon dolar değerinde bağış yaptı. Winklewoss kardeşlerin kurucusu olduğu popüler kripto para borsasının bu hamlesi, kripto para destekçileri tarafından olumlu karşılandı. 

  En büyük ikinci kripto para Ethereum, BTC ile birlikte düşmesine rağmen BTC yükselişine de ortak olamadı. Kripto para borsalarının emir tahtalarını takip etmesi ile tanınan Byzantine General, Bitfinex üzerindeki Ethereum balinasının yüklü miktarda alım yaptığını açıkladı. 

  Dallas Mavericks ekibinin sahibi olan ünlü milyarder Mark Cuban, BTC’nin altının gelişmiş hali olduğunu söyledi. Andreessen Horowitz, son duyurusunda kripto para sektörüne yoğunlaşacak 2.2 milyar dolar değerinde bir girişim fonu kurduğunu açıkladı.

  Dünyaca ünlü popüler yatırımcı Michael Burry, potansiyel bir Bitcoin boğa tuzağına karşı perakende yatırımcıları uyardı. JPMorgan Chase analistleri, Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) üzerindeki satışların Bitcoin’in fiyatı üstünde baskı yaratarak daha büyük bir düşüşü tetikleyebileceğini açıkladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmelerle birlikte BTC fiyatındaki belirsiz hareketler devam ediyor. Lider kripto para 34 bin doların üzerinde tutunma savaşı verirken, Ethereum ve Dogecoin fiyatlarında düşüş sürüyor. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 4’ten fazla yükselen Cardano (ADA) oldu. İlk 10 listesindeki en fazla kayıp Uniswap (UNI) tokende yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle