Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Eylül 2022

  Bir süredir konsolide olan kripto para piyasasında yeniden hareketlilik yaşanırken Bitcoin (BTC) fiyatı yükseliş hareketine başladı. Yatırımcılar piyasa değerine göre ilk 10’da bulunan kripto para birimlerini etkileyen haberleri dört gözle takip ediyor.

  24 Eylül 2022 Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), tarihinde ilk kez bir DAO platformuna dava açtı. bZeroX, LLC ve kurucuları Kyle Kistner ve Tom Bean aleyhinde 250.000 dolarlık bir ceza talep eden bu hamle kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  ABD Savunma Bakanlığı’nın merkezi olan Pentagon, kripto para birimlerini incelemek için yeni bir program başlattı. Basına sızan bu haber hakkında daha fazla detay verilmezken, bu gelişmenin kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. 

  Kanada merkezli Coinsmart şirketini satın alan Coinquare birleşme duyurusunda bulundu. Bu ortaklık kapsamında Coinsquare’in 350 milyon Kanada Dolarını (yaklaşık 258 milyon ABD Doları) yönetmesi bekleniyor. 

  Kripto para yatırımcılarının takip ettiği isimlerden Popüler yatırımcı Ben Armstrong, XRP coin fiyatındaki yükselişi değerlendirdi: “XRP birden çok nedenden dolayı pompalanıyor. Ama bir tanesini tam olarak belirleyecek olursam… SEC, XRP'nin bir menkul kıymet olduğunu kanıtlamaya çalışmaktan bu hafta temelde vazgeçti.”

  Geniş bir yatırımcı kitlesi bulunan Harmony (ONE), 100 milyon dolarlık hack oalyından sonra zarar görenlere tazminat ödenmesi için harekete geçti. Geliştirici ekip geri ödeme planının bir parçası olarak milyarlarca yeni Harmony ONE tokenı basmak için bir hard fork önerisi sundu.

  Önde gelen altcoinlerden Tezos ekibine göre Kathmandu güncellemesi, Tezos Proof of Stake ana ağında çalıştırıldı. Bu güncellemenin ardından XTZ fiyatında hızlı yükseliş hareketi takip edildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yüzde 1.26 oranında artarken 19.135 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH yüzde 5.62 artışla yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Popüler altcoinlerde BNB, XRP, ADA ve SOL coin fiyatlarındaki kademeli artış yakından takip ediliyor. Günün en fazla yükselen projelerinden DOGE yüzde 10’dan fazla değer kazanmasıyla dikkat çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle