Kripto Para

Elon Musk’ın annesinden BSC ağında NFT projesi

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın annesi Maye Musk, geçtiğimiz haftalarda Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinden bir NFT (non-fungible-token) projesine dahil olduğunu açıkladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Elon Musk’ın annesinin NFT girişiminden dolayı memnun olduğunu dile getirdi.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın annesi Maye Musk’ın NFT (non-fungible-token) girişiminden memnun. Maye Musk, geçtiğimiz haftalarda Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinden bir NFT projesine dahil olduğunu ifade etmişti. Maye Musk söz konusu girişimini Twitter üzerinden şu sözler ile ifade etmişti:

  “Resmi olarak Koda’nın küresel elçisi olduğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum! XnMatrix Silicon Valley tarafından desteklenen Koda, bir IPFS platformu olan Koda Dog & Koda Drive ürünlerinin arkasındaki yenilikçi güçtür. BSC’de ‘Maye Musk & Koda NFT’nin listelenmesi için sabırsızlanıyorum!”

  Maye Musk, söz konusu paylaşımının sonuna bir de Changpeng Zhao’yu etiketlemişti. Bu paylaşımı alıntılayan Zhao, kendi paylaşımına “Elon Musk’ın annesi BSC kullanıyor” diyerek memnun olduğunu gösterdi. Aslında belli ki bu paylaşım Zhao’nun gözünden kaçmış. Zira Zhao, bu paylaşıma ancak günler sonra tepki verdi. Yine de Zhao’nun durumdan memnun olduğu görülüyor.

  KODA Nedir, Maye Musk ile Bağlantısı Nedir?

  Koda Inc. yenilikçi bir robotik yaratıcısı olarak biliniyor. Şirket merkezi olmayan bilgi işlem gücünün avantajlarından faydalanabilen yenilikçi robotik çalışmalara yönelmiş durumda. Şirketin piyasaya sunduğu ilk ürün KODA isimli, dört ayaklı robotik bir köpek. KODA, IPFS’de veri depolama opsiyonuna sahip dünyanın ilk merkezsiz yapay zeka robot köpeği olma özelliğini taşıyor. Maye Musk da Changpeng Zhao’yu etiketlediği Twitter paylaşımında, Koda’nın küresel marka elçisi olduğu için bu robotik köpeği duyurdu.

  Maye Musk Bu Teknolojiye Nasıl Dahil Oldu?

  Koda Inc., Nisan ayının sonlarında Maye Musk’ın küresel marka elçisi olduğunu duyurdu. Maye Musk, 50 yıldan uzun süredir bir moda ikonu olarak dünyaca ünlü hale geldi. Maye Musk ayrıca savunucu olarak yeşil enerji ve sosyoekonomik girişimlerde de bulundu. Bu nedenle Maye Musk’ın dahil olduğu çalışma alanı, bu teknolojiyi keşfetmesini sağladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle