Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler yeni haftanın ilk işlem gününde de dikkat çekti. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan düzeltme, popüler altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiledi. Yatırımcıların yakından takip ettiği Bitcoin fiyatında 40 bin dolar savaşı sürerken altcoinler de yön belirlemekte zorlanıyor. 2 Ağustos Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ödeme devi PayPal, Avrupa’da kripto para ve blockchain merkezi olarak görülmeye başlanan İrlanda’da kripto para çalışmalarını hızlandırdı. Basında yer alan bilgilere göre şirket, İngiltere’de kripto hizmetlerini başlatacağını belirtirken İrlanda’da kripto para sektörü için iş ilanları yayınladı. 

  ABD’nin en büyük bankalarından Bank of America, son raporunda El Salvador’un Bitcoin‘i resmi para yapmasının faydalarına değindi. Ülkeye yabancı yatırımcının geleceğini, havalelerde işlem maliyetleri azalıp harcanabilir gelirlerin artacağını ve finansal dijitalleşmede olumlu sonuçlar doğuracağı belirtildi. 

  Suudi Arabistan Petrol Şirketi, Saudi Aramco, Bitcoin madenciliği söylentilerini yaptığı açıklamayla reddetti: “Aramco bu iddiaların tamamen yanlış ve uydurma olduğunu tüm kamuoyuna duyurmaktadır.” Bu haber BTC fiyatındaki yükseliş beklentilerini olumsuz etkiledi

  Twitter CEO’su Jack Dorsey’in finans firması Square’in eşler arası ödeme hizmeti olan Cash App, ikinci çeyrekte 2.72 milyar dolarlık Bitcoin varlığı kaydetti. Şirketin BTC varlığı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 143 oranında arttı. 

  Altcoinlerde ise küresel Bitcoin ve kripto ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay, artık Litecoin’i (LTC) desteklediğini duyurdu. Bu durumda BitPay kullanan şirketler artık ödeme seçeneği olarak LTC’yi kabul edebilecek.

  Binance, 5 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen Ethereum Londra çatallanmasında ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını açıkladı. Dev borsadan yapılan açıklamada hard fork sürecinde yeni bir token oluşma ihtimaline dikkat çekildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 4.27 oranındaki düşüşle 39.575 dolardan işlem görüyor. Piyasadaki olumsuz havaya rağmen Ethereum fiyatında yüzde 1.25 oranında artış yaşanması dikkatlerden kaçmıyor. Öte yandan popüler altcoinler arasında yer alan BNB, ADA, DOGE ve DOT fiyatındaki düşüş sinyalleri devam ediyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle