Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasındaki belirsizliklerin devam ettiği 19 Ağustos Perşembe gününde Bitcoin fiyatı inişli çıkışlı bir performans gösteriyor. Altcoin piyasasında ise hızlı toparlanma sinyalleri görülürken popüler projelerdeki yükseliş hareketleri yatırımcıları sevindiriyor.

  19 Ağustos gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulunan kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşmamasında Ethereum’un etkili olabileceğini söyledi. Bir süredir bu hedefi bekleyen finans uzmanı son röportajında, Bitcoin’in şu anda 100 bin dolara ulaşmasını engelleyen faktörün Ethereum olduğunu vurguladı.

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, “Ben de Compass Mining ile madenciliği deniyorum” paylaşımıyla topluluğun gündemi haline geldi. Bu açıklamanın ardından ünlü kripto para destekçisinin madencilik yapmaya başladığına yönelik iddialar güç kazandı. 

  Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank, Binance Holdings Limited ve kripto para hizmetleri sunan kuruluşlara uyarı yayımladı. Böylelikle en büyük kripto para borsası Binance için uyarı yapan İngiltere, Almanya ve İtalya gibi Avrupa ülkeleri arasına Hollanda da girdi.

  Tecrübeli kripto para uzmanı David Marcus, Facebook Diem'in dijital cüzdanı olan Novi'nin ABD'de neredeyse her eyaletten onay aldığını ve kullanıma hazır olduğunu belirtti. Mevcut durumda ödeme sisteminin tamamen bozulmuş olduğunu belirten Marcus, bunun acilen düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

  SEC Başkanı Gary Gensler, ABD’de şimdiye kadar tamamen düzenlenmemiş olan eşler arası ağların gözetimden muaf olmayabileceğini hatırlattı. DeFi sektörüne değinen Gensler, bazı merkeziyetsiz finans projelerinin, sanki denetlenmiş gibi gösterilmelerini sağlayan özelliklere sahip olduğunu aktardı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güncel verilere göre Bitcoin fiyatı 45.353 dolar seviyesinden işlem görürken lider altcoin ETH fiyatında ise bir miktar geri çekilme yaşanıyor. Dünkü düzeltmeden sonra hızlı toparlanan BNB, ADA, XRP, DOGE ve DOT fiyatındaki yükseliş hız kazandı. Günün en çok kazandıran altcoini yüzde 7’den fazla yükselen ADA coin olurken, en çok değer kaybı da Solana (SOL) coinde görülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle