Kalemder

Bitcoin ve ETH balinalarının sayıları yükselişte

  BTC fiyatı yıl başında 41 bin dolara çıkarak en yüksek seviyesine ulaştı. Son günlerde düşüş yaşayan kripto para sektörüne rağmen Bitcoin ve Ethereum balinalarının sayısındaki artış dikkatlerden kaçmadı.

  Kripto para dünyasının lider para birimi Bitcoin, 41 bin dolarlık fiyat rekorunun ardından düşüş yaşadı. Son günlerde BTC fiyatı 29 bin seviyelerine kadar gerilerken yatırımcılar, Bitcoin’in rekorundan giderek uzaklaşmasını izledi. Öte yandan piyasa değerine göre ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum fiyatı da BTC gibi ocak ayında rekor kırdı. Fiyatını bin 459 seviyesine kadar yükselten ETH fiyatında da bir miktar düşüş gözlemlendi.

  BTC ve ETH Piyasaları Bullish Gösteriyor

  Tüm bu gelişmelere rağmen her iki popüler kripto para biriminin balina sayılarında da yükseliş olduğu dikkatlerden kaçmadı. Kripto para analiz şirketi Santiment verilerine göre BTC ve ETH bullish eğilimini korumaya devam ediyor. Güncel verilerde 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaya göre derlenen adreslerde, Bitcoin adres aktivitesinde istikrarlı bir yükseliş olduğu görüldü. 

  Santiment analizine göre 100 binin üzerinde Bitcoin tutan adreslere 28 Ocak tarihi itibarıyla bir yenisi daha ekledi. Söz konusu adreslere en son 2020 yılı Haziran ayında yeni bir balina katılmıştı. Böylelikle 1000’in üzerinde BTC tutan adreslere 233 yeni adres eklendi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 bin 456‘ya çıktı. Güncel veriler, 1000’in üzerindeki adreslerin oranında, son bir ay içerisinde %9.9 yükseliş olduğunu ortaya koydu.

  Ethereum Balinaları Yükselişte

  Kripto para araştırma şirketi Santiment, en fazla Ethereum tutan ilk 10 balinanın ve borsalardaki ETH miktarının en düşük seviyeye gerilediğini açıkladı. Söz konusu veri Ethereum fiyatı düşse de bullish bir sinyal olarak yorumlandı. 

  Ethereum verilerine bakıldığında 10 binin üzerinde ETH tutan adresler, son 13 ay içindeki en yüksek seviyesine ulaştı. Analiz raporunda yer alan bilgiler, sene başından bu yana 35 yeni balina adresinin katıldığını, bu adreslerin toplamda 447 milyon dolarlık ETH tuttuğu gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle