Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Temmuz 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimler, altcoin piyasasını da etkisi altına alıyor. Hafta sonunda yükseliş ivmesi yakalayan BTC yeni haftada bu ivmesini sürdüremedi. Artan satış baskısı Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerini etkilemeye devam ediyor.

  12 Temmuz Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para veri analiz sağlayıcısı Santiment firması, son olarak BTC balina hareketlerini inceleyen bir çalışma hazırladı. Araştırmaya göre 100 binden fazla BTC tutan balinalar şu anda toplam Bitcoin arzının yüzde 3'ünden fazlasına ulaştı. Bu durumu yorumlayan uzmanlar, BTC fiyatı açısından olumlu işaretler taşıdığını söyledi. 

  Glassnode kripto para analiz firmasının bir göstergesi, Bitcoin piyasasındaki uzun vadeli yatırımcıların "makro birikim davranışında" değişiklik fark etti.  Canlılık göstergesine göre BTC piyasasında uzun vadeli yatırımcıların makro birikimlerini değiştirdiğini belirtti. Uzun vadeli birikimciler Kasım 2020 ile Nisan 2021 arasında Bitcoin satarken, satış baskısını borsalardaki bireysel yatırımcılar dengeledi.

  Anonim kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin ilerleme kaydetmezse, boğaların daha fazla değer kaybı ile darbe alabileceğini ileri sürdü. Bir diğer deneyimli analist Michael van de Poppe ise BTC fiyatının önümüzdeki birkaç gün içerisinde kırılma yaşayabileceğine karşı yatırımcıları uyardı. Ünlü analist bu hafta BTC fiyatı 38 bin dolar olursa şaşırmayacağını söyledi

  Altcoinlerde ise Ethereum (ETH) ağındaki işlemler için ortalama ücretler Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyelere geriledi. ETH ortalama işlem ücretlerindeki düşüş piyasa ve ağ kullanıcıları için olumlu bir gelişme olarak nitelendirildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1.83 oranındaki kayıpla 33.373 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH fiyatındaki yüzde 2.48’lik düşüş yatırımcıları endişelendirirken en değerli ilk 10 kripto para birimi listesindeki tüm varlıklarda düşüş sinyalleri sürüyor. XRP en az kayıp yaşayan kripto para birimiyken Polkadot (DOT) ise yatırımcısını en fazla üzen altcoin oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle