Kripto Para

Kraken CEO’su kriptodaki yeni trendleri tek tek sıraladı

  ABD merkezli popüler kripto para borsalarından Kraken CEO’su David Ripley, kripto yatırımcılarını ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Şirketin yeni yöneticisi, kripto para endüstrisinde yeni trendler hakkında değerlendirmelerde bulundu…

  Kripto para dünyasındaki son gelişmeler yatırımcılar kadar sektör temsilcileri tarafından da yakından takip ediliyor. Kripto para alım satım platformu Kraken CEO’su David Ripley, sektördeki fiyat düşüşlerini yorumladı. Uzman isme göre fiyat düşüşleri uygun şirketleri takip etmeyenleri ifşa ediyor. 

  Voyager, Celsius, Genesis ve FTX gibi şirketlerin çöktüğünü hatırlatan Ripley bu duruma geçmişten örnek verdi: “Bunun diğer piyasalarda da olduğunu gördük. Örneğin, emlak fiyatlarındaki düşüşün 2008 ve 2009’da en büyük bankaların birçoğunun iflas etmesine yol açtı. ”Kripto sektör temsilcisi, bu çöküşten iki önemli ders çıkarılması gerektiğini söyledi. 

  Kripto Çöküşünden Çıkarılması Gereken Dersler

  Borsaların ve kripto firmalarının rezerv kanıtı sistemine uymaları gerektiğini söyleyen Ripley, ayrıca büyük saldırılardan kaçınmak için güvenlik önlemlerine dikkat çekti: “Buradaki olayların aslında kriptonun gerçek değerine işaret ettiğini düşünüyoruz. Bu da güvenilir bir üçüncü tarafı ortadan kaldırıyor. Ve bu güvenilir üçüncü taraf olan FTX’in başarısızlığı, kripto paraların ihtiyacını ve faydasını her şeyden daha fazla vurguluyor. Yani bu biraz ironik, bunu kabul ediyorum.”

  Kriptoda Yeni Trend Dönemi

  Kraken CEO’su David Ripley, kripto sektörü yatıştığında yeni projelerin önemli fırsatlar sunacağını söyledi. Bir önceki boğa koşunda NFT projelerinin öne çıktığını hatırlatan sektör temsilcisi, artık daha karmaşık sistemlere entegrasyonun başlayacağını belirtti. Ripley ödeme yöntemi odaklı kullanılan ağların yeni trendleri belirleyeceğini söyledi: “Örneğin Ethereum ağı gibi Blockchain’de hareket eden NFT’lere sabitlenmiş biletler ve öğeler olduğu ölçüde, bu ekosistemi büyüterek olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Buna karşılık, bu ETH fiyatını da artıracaktır. Aynı şey Bitcoin için de geçerli.

  Ripley merkezi olmayan depolama projelerinin gelecekte trendlerdeki yerini alacağını düşünüyor. Kraken CEO’su dijital depolama yapan açık kaynaklı, halka açık bir kripto para birimi ve dijital ödeme sistemi Filecoin’i (FIL) öne çıkardı. Ripley, bankalar da dahil olmak üzere tüm şirketlerin eninde sonunda iş modellerine kriptoyu ekleyeceklerini iddia etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle