Kripto Para

Kayıpların telafisi için Binance dava ediliyor!

  Financial Times tarafından verilen bilgilere göre yüzlerce kişiden oluşan bir Binance yatırımcı grubu, 2021 başından bu yana yaşanan kesintilerden dolayı kaybettikleri paralar için tazminat talep ediyor. Yatırımcı grubun kayıplarının telafi edilmesi için girişimlere başladıkları bildiriliyor.

  Özellikle son dönemlerde artan kripto para eleştirilerinde, eleştirilerin çoğu kripto paraların voltail yapısına yönelik gündeme getiriliyor. Birçok yatırımcı, analist ve uzman isim, kripto paraların dalgalı seyirde olduklarını ve hızlı fiyat değişiklikleri olabileceğini ifade ediyor. Kripto paralar bu yapısına uygun olarak kimi zaman sert düşüşler, kimi zaman da sert yükselişler gösterebiliyor. Bu gibi durumlar yatırımcıları zor durumda bırakabildiği gibi kripto para borsalarını da zor durumda bırakabiliyor. Zira ani fiyat değişikliklerinde borsalarda işlem yoğunluğu olduğu biliniyor.

  Bir Grup Yatırımcı, Binance’taki Kayıplarının Telafi Edilmesini İstiyor

  İşlem yoğunluğu arttığı dönemlerde dünyanın birçok noktasında ne kadar büyük olursa olsun kripto para borsalarında teknik aksaklıklar yaşanabiliyor. Bunun daha önce birçok örneği hem küresel piyasalarda hem de yurtiçi piyasalarda görüldü. Borsalar, yaşanan aksaklıkların giderilmesi için belli bir süre uğraş verse bile, o süreçlerde işlem yapmak isteyip de aksaklıktan dolayı işlem yapamayan birçok yatırımcının da sermayesinden zarar ettiği ya da olası kazancı yakalayamadığı biliniyor. Tam da bu nedenle bir grup yatırımcı, Binance’a karşı kayıplarının telafisi için girişimlere başladı.

  Liti Capital, Gruba 5 Milyon Dolar Destek Sağlayacak

  Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre yüzlerce kişiden oluşan bir grup Binance kullanıcısı, 2021 başından bu yana Binance borsasındaki kesintilerden dolayı yaşanan kayıpların telafi edilmesini istiyor. Girişimlerine başlayan grup, mahkemede Binance ile mücadele etmek için mali destek sağlayarak “tazminat arayışındaki” bir sonraki adımı da atmış oldu. Habere göre İsviçre merkezli dava finansman şirketi Liti Capital, bu gruba 5 milyon dolarlık destek taahhüdü verdi.

  Şirket, Hukuki Destek İçin de Başvuruda Bulundu

  Liti Capital tarafından bu gruba sağlanan 5 milyon dolarlık finansman desteği, Hong Kong’da Binance borsasına açılan uluslararası bir tahkim davasını karşılayacak. Öte yandan Liti Capital şirketi mali desteğin yanı sıra, kesintilerden etkilenen kullanıcıları temsil etme amacıyla New York merkezli hukuk şirketi olan White & Case’in de yardımına başvurdu. Liti Capital Yönetim Kurulu Başkanı David Kay, bu davanın dönüm noktası olacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle