JUST Token Nedir? JST Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda DeFi ekosistemine ilgi duyanların yakın takibindeki JUST Token hakkında bilgileri sunacağız. JUST Token nedir, nasıl, nereden alınır, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları ne sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  JUST Token Nedir?

  JUST Token, Just Network’teki faaliyetler için kullanılan kripto paradır. JUST Token, ağda oylamaya katılmak, platform bakımına katkı sunmak için kullanılan ödeme aracıdır. TRON tabanlı DeFi protokollerinin kullanılabildiği Just Networkte kredi alanlar faizleri JUST Token olarak öderler. JUST Token, ağda sadece stablecoin ödünç verme alanı olan JustStable’da işlem yapabilirler. Diğer yandan TRON ekosistemindeki Dapp’lere erişebilir ve Just Network’te kenarlıksız yani şifresiz hesap açabilirler.

  JST Whitepaper

  JUST Token projesinin amacı TRON altyapılı olan DeFi protokolleri ile yatırıcıları buluşturmak ve protokolleri sürekli geliştirmektir. Kullanıcılar içi hepsi bir arada finans çözümlerini sunmayı hedefler. Proje ağında yer alan farklı alanlar sayesinde yatırımcılar diledikleri kripto paralar ile merkeziyetsiz finansal işlemler yaparlar.

  JUST Token teminatı olanlar, sadece kriptolar alanında kripto paralarla, JustStable alanında sadece stablecoin’ler ile kredi verebilirler. Proje aynı Just Network içinde TRC20 token değişim alanını da sunmayı hedeflemiştir. Bu yüzden yatırımcılar için JustSwap bölümünü inşa etmiştir. Burada yatırımcılar sadece TRC20 jeton değişimi yapabilirler. Proje hakkında diğer bilgileri şu adresindeki Whitepaper sayfasından bulabilirsiniz.

  JUST Token Yorum

  JUST Token hakkında yorum yapan yatırımcılar, projenin sunduğu Fuar alanından söz ediyorlar. Just Network’teki Fuar alanı sayesinde kendilerine ait, özerk hesaplar oluşturabildiklerini ifade ediyorlar. JUST Token sahibi olanlar, bu hesaplarda USDJ stablecoin ile işlem yapabildiklerini ve staking’den yararlanabildiklerini yorumlarında paylaşmışlar. 

  JST Token Geleceği

  JUST Token geleceği hakkında tahmin yapan analistler, JUST Token’in yakın geleceğinde fiyat artışına gidebileceğini aktarıyorlar. Analistler JUST Token’in 2021 Ağustos ayında 0.055 dolar ile 0.060 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini. 2021 yıl sonunda ise 0.070 dolar düzeyine ulaşabileceğini belirttiler. 

  JUST Token Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 JST Coin fiyatı %just+try% TL. Döviz cinsinden ise %just+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Just fiyatı 24 saatte %just+yuzde%.

  JUST fiyatı her kripto para birimi gibi kripto para piyasasındaki volatiliteden ve kendisine yönelik satın alım taleplerinden etkilenir. 

  JST Token Nereden Alınır?

  JUST Token alınan yerler, Binance, Huobi Global, Poloniex gibi işlem hacmi geniş, global kripto para borsalarıdır. İnternetten rahatlıkla platformlarına erişilen bu kripto para borsalarında hesap sahibi olanlar, JUST Token alabilirler. 

  JUST Coin Nasıl Alınır?

  JUST Token almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: JUST Token’in işlemde olduğu Binance, Huobi Global gibi borsalardan seçilene erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsanın ana sayfasından hesap açılış menüsüne girip, görüntülenecek KYC işlem adımları eksiksiz tamamlanarak, hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma işlem sekmesinden, para yatırma yöntemi seçilerek transfer yapılır.
  • 4. Adım: Hesap bakiyesinin oluşması ardından JUST Token paritesinin bulunduğu satın alma sayfasına gidilir. 
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında, o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden JUST Token alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Satım alma emrinin onaylanmasıyla sanal cüzdana gelen coinler burada veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm adımların doğru izlenmesi sonunda satım alım başarıyla tamamlanır. 

  Avantajları

  JUST Token avantajları:

  • Merkeziyetsiz Finans: JUST Token sahipleri TRON tabanlı DeFi işlemlerini yani merkeziyetsiz finansal işlemleri yapabilirler. Staking ile yeni coinler kazanabilir, kredi vererek faiz kazancı elde edebilirler.
  • Hız: Bu tokene sahip olanlar, kripto para takasını ve cüzdanlar arası sınır ötesine transferi dakikalar içinde yaparlar. 
  • Stable Coin Kredileri: JUST Token sahipleri stablecoin olan USDJ’yi kredi olarak başka kullanıcılara vererek, stablecoin faiz getirisi elde ederler.

  Dezavantajları

  JUST Token dezavantajları:

  • Güvenlik Protokolü Düşük Hesap: JUST Network’te özerk bir hesap kullanmak isteyenler KYC işlemsiz hesapları açarak, ek Pın kodu olmaksızın kendi başlarına yönetebilecekleri özel hesaplara sahip olurlar.
  • Saldırı Riski: JUST Coin, borsalara bağlı sanal cüzdanda saklanırken, borsaya karşı gelebilecek bir saldırıda risk altına girebilirler. Donanım cüzdanda saklama yolunu seçmek ise riski ortadan kaldırır.

  Sonuç

  JUST Token, Just Network’teki merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen kripto paradır. JST, stablecoin biriktirmek ve kredi olarak vermek için teminat görevi görür. Analistler JUST Token’in 2021 senesinde değerlenebileceğini ifade ediyorlar.

  Tron ağında işlem göre JST, Justın Sun’ın kendi adını verdiği bir proje. Onun girişimleri ve destekleri ile de her geçen gün daha da büyüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle