JUST (JST) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto takipçilerinin yeni dönem popüler projelerinden JUST (JST), kripto dünyasına sunduğu yenilikler sayesinde adından sıkça söz ettirmiştir. Geleneksel finanstan merkeziyetsiz finansa geçiş döneminde önemli bir yapı sunan JUST (JST), gelecek hedeflerini yakalama konusunda da beklentileri karşılamaktadır. JUST (JST) projesinin sunduğu çözümler ve gelecek hedeflerine dair ipuçlarını kripto meraklıları için bir bu yazımızda bir araya getirdik. 

  JUST (JST) Coin Nedir?

  JUST, TRON blok zinciri için geliştirilmiş önemli ve yenilikçi bir merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemidir. JST ise bu ekosistem için işlevsel özelliklere sahip bir kripto para birimidir. Kendi tanımlamasına göre JUST; TRON tabanlı DeFi protokolleri geliştirmeye adanmış ve kullanıcılarına hepsi bir arada finansal çözümler sunmayı hedefleyen bir projedir. 

  JUST (JST) Projesi ve Whitepaper

  Yeni nesil DeFi projesi olarak faaliyetlerine başlayan JUST (JST), TRON blok zinciri için oluşturulmuş bir merkeziyetsiz finans ekosistemidir. Yaygın olarak JustStabler olarak bilinen merkezi olmaya bir stablecoin ödünç verme platformu çevresinde kümelenmiş eksiksiz bir ürün paketi olarak da önemli görevler üstlenmektedir. Sektör için önemli çözüm önerilerini bir arada sunması sayesinde gelecek dönemde de popülerliğini arttırma hedefine sahiptir. Projenin teknik makalesi incelendiğinde geleceğine dair olumlu görünüm oluşturan güçlü araçlara sahip olduğu görülmektedir. 

  TRON tabanlı merkeziyetsiz finans protokolleri geliştirmeyi amaçlayan ve kullanıcılarına doğrudan hepsi bir arada finansal çözümler sunmayı hedefleyen bir proje olarak ortaya çıkmıştır. Ekosistemi içinde yer alan JustStable, herkesin her yerde ve her zaman için USDJ stablecoin için DeFi sistemi sunmaktadır. Gelecek hedeflerine dair geliştirdiği birçok çözüm içinde ayrıca Just Cryptos, TRON ağında ve diğer halka açık zincirlerden gelen Premium kripto para birimlerini birbirine bağlayan bir köprü kurmaktadır. JUST eko sistemini güçlendirmek için TRON blok zincirinde token değeri sunmayı amaçlamaktadır. 

  JUST (JST) projesinin teknik makalesinde de yer verilen önemli pek çok çözüm önerisi sayesinde kripto endüstrisinde proje beklentileri de olumlu yönde gelişmiştir. JST ise JUST ekosistemi içinde yer alan DApp yönetimi ve çeşitli protokoller için özel geliştirilmiş bir simge olarak tanımlanmaktadır. Madencilik, ticaret ve kampanyalara katılarak kazanma şansının da elde edileceği şekilde geliştirilmiştir. Genel hatlarıyla önemli çözümler sunmayı başaran JUST (JST) projesinin teknik detaylarına ve merak ettiğiniz diğer unsurlarına: https://just.network/#/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  JUST (JST) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  JUST (JST) projesi JUST Foundation (JUST Vakfı) tarafından yönetilmektedir. Yönetim kadrosu ve proje ekibi içinde Alibaba, Tencent, IMB gibi önde gelen teknoloji şirketlerinde görev almış önemli isimler bulunmaktadır. JUST finansal analiz ekibi ise birçok küresel yatırım bankasından gelmektedir. 

  Proje ekibi içinde önde gelen isimlerden biri olan Terance F, Elvis Zhang, C Wu ve GL Kong ilk sırada yer almaktadır. Ekip içinde yer alan isimlerin tam adları ve kariyerlerine dair detaylar herkese açık bir şekilde yayınlanmamıştır. Buna rağmen platform TRON CEO’su ve kurucusu olan Justin Sun tarafından duyurusu yapılan projenin TRON ekibi ile bir miktar bağlantısı olduğu da düşünülmektedir. 

  JUST (JST) Kullanım Alanları Neler?

  JUST ekosistemi içindeki araçların işlevsel hale gelmesini sağlayan JST, TRC – 20 belirteci olarak kullanılmaktadır. Just ekosistemindeki DApp yönetimi ve çeşitli protokoller için özel bir simgedir. Madencilik ve kampanyalara katılarak kazanılabilen bir kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. 

  JUST (JST) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  JUST (JST) projesi birçok yönden benzersiz özellikleri ile dikkat çekmektedir. Benzer DeFi platformlarından farklı olarak JUST, küçük bir DeFi kullanıcısı alt kümesine fayda sağlayan tek bir ürün sunmak istemektedir. Bu hedefiyle de proje farklılık göstermektedir. TRON blok zinciri içinde eksiksiz bir DeFi ekosisteminin temellerini oluşturan çeşitli DeFi kullanım durumlarını da kapsayan eksiksiz bir ürün paketi oluşturmaya çalışmaktadır. Projenin benzersiz olmasını sağlayan temel beş farklı ürün bulunmaktadır. Genel hatlarıyla bu ürünlerin özellikleri ve benzersiz özellikleri ise kısaca şöyledir:

  • Just Stable ile her yerde ve her zaman için USDJ stablecoin için DeFi sistemi sunmaktadır. 
  • Just Lend DAO, kullanıcıların borç alıp verebileceği, varlık yatırabileceği ve faiz kazanabilecekleri TRON blok zincirindeki ilk resmi borç verme platformu olarak işlevsel özelliklere sahiptir. 
  • JUST Cryptos ise JUST eko sistemini güçlendirmek için TRON token değeri sunar. Tüm varlıklar saklanır ve Poloniex’te değiştirilebilir. 

  Güncel JUST (JST) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 JST fiyatı %just+try% TL. Döviz cinsinden ise %just+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Just Coin fiyatı 24 saatte %just+yuzde%.

  JUST (JST) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  JUST (JST) projesinin avantajları kadar dezavantajları da yatırım öncesinde değerlendirilmelidir. Benzer projelerde olduğu gibi bu güçlü ve zayıf yönlerinin bilinmesi risklerin tespit edilmesinde fayda sağlayacaktır. Buna göre JUST (JST) projesinin avantajlarından bazıları şunlardır:

  •  İyi performans gösteren TRON ağı, düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem ile verimlidir. 
  • Açık ve şeffaftır. 
  • Standart ve birlikte çalışabilirlik sunar. 

  JUST (JST) dezavantajları ise şunlardır:

  • JST, kripto piyasalardaki belirsizliklerden etkilenmektedir. 
  • Rakip projelerin gerisinde kalabilir. 

  JUST (JST) Coin Hangi Borsalarda Var?

  JUST projesinin duyurulmasının ardından kısa sürede birçok küresel kripto para borsasında JST listelenmiştir. Kullanıcıların kolay, güvenli ve hızlı işlem gerçekleştirebilecekleri başlıca JST listeleyen kripto para borsalarından bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • BitHumb
  • Gate
  • KuCoin 

  JUST (JST) Coin Piyasa Bilgileri

  JST, JUST platformunun Poloniex LaunchBase platformunda ilk değişim teklifi (IEO) sonrasında 2020 Ağustos ayında piyasa sürülmüştür. Ancak JUST’ın yerel yönetim belirteci JST Mayıs 2020 tarihinden beri dolaşımda yer almaktadır. Ocak 2021 itibariyle maksimum 9,9 milyar arzdan toplam 2,26 milyar JST dolaşıma girmiştir. Maksimum arzın %23’lük kısmı bu kapsamda temsil edilmektedir. Poleniex’teki orijinal IEO’ya göre tam JST token arzı dağıtımı ise şöyledir:

  • Tohum Satış - %11 
  • Kamu Satışı - %4
  • Stratejik Ortaklıklar - %26
  • Takım - %19 
  • Airdrop - %10 
  • Ekosistem - %30 

  JUST (JST) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  JST birçok farklı kripto para borsasından alınabilmektedir. JST satın almak için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: JST listeleyen güvenilir borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Ücretsiz kayıt işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyon yapılır. 
  • 4. Adım: Uygun ödeme sistemleri üzerinden hesaba para aktarılır. 
  • 5. Adım: USDT, KRW, BTC gibi işlem çiftleri ile alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Uyumlu ve güvenli cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  Genel hatları ile DeFi çözümleri sunmayı başaran JUST (JST), gelecek vaat eden kripto projeleri arasında yer almaktadır. Merkeziyetsiz finans alanında kısa sürede gösterdiği başarı ise projeye olan ilgiyi artırmıştır. Gelecek hedeflerinin gerçekleştirilmesi ile uzun vadede daha güçlü bir konuma gelmesi beklenmektedir. Mevcut piyasa koşullarında ise yatırımcılar için riskler devam etmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle