Kripto Para

Interpol artık suçluların peşine Metaverse’te düşecek!

  Kripto para topluluğunun son olarak LUNA kurucusu Do Kwon’un ismi ile andığı küresel çaptaki polis örgütü Interpol, Metaverse’e giriş yaptı. Interpol, dünya çapındaki kolluk kuvvetleri için tasarlanmış olan ilk Metaverse’ü tanıttı.

  Kripto para piyasası son yıllarda çok hızlı bir büyüme kaydetti. Bu büyüme ile birlikte finansal teknoloji alanında da ciddi ve pozitif değerler elde edilmeye başlanmış olsa da bu büyümenin negatif yönlü getirileri de oldu. Bu noktada dolandırıcılık, hırsızlık, kripto paraların kara para aklama ve terör finansmanı gibi yasadışı eylemlerde kullanımı gibi suçlarda artış gözlemlendi. Kripto para odaklı suçlarla mücadele kapsamında kolluk kuvvetleri de finansal teknoloji alanında adımlar atarken, Interpol de Metaverse’e giriş yaptı. Interpol, dünya çapında kolluk kuvvetleri için ilk Metaverse’ü başlattı.

  Interpol, Metaverse’e Giriş Yaptı

  Dünyanın en büyük uluslararası kolluk kuvveti örgütü Interpol, hükümetlerin ve yerel kolluk kuvvetlerinin kripto para odaklı suçlar ile mücadele etmesine yardımcı olmak için Singapur’da özel bir ekip kurulduğunu bildirdi. Kripto paralar ile birlikte popüler hale gelen Blockchain teknolojileri ile bağlarını güçlendiren Interpol, böylece Metaverse’e giriş yaptı. Kripto para topluluğu, son olarak LUNA’nın kurucusu Do Kwon hakkında çıkarılan kırmızı bültenle arama kararıyla Interpol’ü sık sık duymaya başlamıştı.

  Interpol Teknoloji Yetkilisi Madan Oberoi’nin Açıklamaları

  Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de, Interpol Genel Kurulu’nun 90. oturumu gerçekleştirildi. Geleneksel olarak devam ettirilen bu oturumda, bu kez Metaverse sürprizi yaşandı. Interpol, oturumda dünya çapında kolluk kuvvetleri için özel olarak tasarlanmış Metaverse’ü tanıttı. Interpol Metaverse, uluslararası kolluk kuvvetlerine birçok alanda eğitim ve tanıtım imkanları sunuyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Interpol Teknoloji ve Yenilik İcra Direktörü Madan Oberoi, şöyle konuştu:

  “Metaverse, kolluk kuvvetleri için muazzam etkilerle günlük hayatımızın her yönünü dönüştürme potansiyeline sahip.”

  Interpol Metaverse Kullanıcılarına Neler Sunuyor?

  Interpol’ün Yeni Delhi’deki 90. oturumunda sürpriz bir şekilde tanıtılan Interpol Metaverse, kayıtlı kullanıcılarına birçok olanak sağlıyor. Oluşum; herhangi bir fiziki sınır olmadan Fransa’nın Lyon kendinde bulunan Interpol Genel Sekreterliği merkezinin gezilmesine, kullanıcıların avatarları ile diğer memurlarla iletişim kurmasına ve adli soruşturma ve diğer konularda eğitim almalarına olanak sağlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle