Kripto Para

Instagram NFT özelliği için hazırlık yapıyor!

  Kripto para dünyasına damgasın vuran takas edilemeyen tokenler (NFT) heyecanı sosyal medya uygulamalarına da sıçradı. Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, Instagram’ın uygulama içinde NFT özelliklerini devreye sokmak istediğini söyledi…

  Kripto para sektörüne yakınlığı ile bilinen mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, Instagram uygulamasına NFT özellikleri getirilebileceğini açıkladı. Mobil güncellemeleri önceden keşfetme gibi özelliği ile dikkat çeken Paluzzi’ye göre Instagram yakın gelecekte NFT üzerinde kendi formunu uygulayabilir.

  Twitter’daki bazı bulgulara dikkat çeken mobil geliştirici, hem Twitter hem de Instagram’da beklenen muhtemel güncellemelere işaret etti. Her iki platform da mevcut tekliflerine büyük güncellemeler uygulayabilir. Twitter, Chipper Cash ve Wealthsimple uygulamalarıan iki yeni hizmet eklemeyi planlıyor. 

  Instagram NFT Koleksiyon Ürünleri

  Paluzzi son paylaşımında “Instagram, Collectibles üzerinde çalışmaya devam ediyor. İşte işe alım ekranı” diyerek çarpıcı bir noktaya dikkat çekti. Geliştiricinin belirttiğine göre NFT’ler sunan Instagram gönderilerinde “Koleksiyon” etiketi olacak. Bu sayede sosyal medya kullanıcıları gönderide satın alınabilir bir NFT olduğunu görebilecek.

  Instagram, bu iddialara karşın platformunda NFT teklifinin lasmanını henüz açıklamadı. Fakat şirket, platforma potansiyel olarak ödem özellikleri eklenebileceğinden bahsetti. Instagram CEO’su Adam Mosseri, içerik oluşturucularının uygulama üzerinden geçimlerini sağlamalarına yardımcı olabilecek araçlar geliştirmeye çalışıyor.

  İçerik Oluşturucuları Para Kazanabilecek

  Mosseri, geçtiğimiz ayki paylaşımında İçerik Oluşturucu Haftası’nda Instagram’daki içerik oluşturuculara para kazanma araçları konusunda yardımcı olacağını şu şekilde açıklamıştı: “İlk olarak ticaret, yani markalı içerik konusunda daha fazlasını yapabiliriz. Bağlı kuruluş pazarlamasıyla daha fazlasını yapabiliriz. İkincisi, kullanıcıların içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapma yollarıdır; bunlar, ister kapılı içerik, ister abonelikler veya rozetler gibi ipuçları veya diğer kullanıcı ödeme türü ürünler olsun.” 

  Instagram CEO’su Adam Mosseri, uygulama üzerinden içerik üreticilerinin para kazanabilmesi için şu ifadeleri kullandı: “Bence orada yapılacak çok şey var. Bunları seviyorum çünkü bunlar içerik oluşturuculara hayranlarıyla doğrudan bir ilişki sağlıyor ve bence bu uzun vadede muhtemelen daha sürdürülebilir ve daha öngörülebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle