Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 29 Mart – 4 Nisan 2022

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatında geçtiğimiz hafta inişli çıkışlı bir grafik çizildi. Lider altcoin ETH fiyatı kademeli yükseliş hareketleri ile yatırımcıları sevindirirken zaman zaman da satış baskısı ile karşılaştı. Lider altcoin ETH fiyatında haftalık bazda pozitif sinyaller, fiyat hedefi bakımından yatırımcıları umutlandırdı.

  29 Mart ile 4 Nisan 2022 tarihleri arasında Ethereum fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.  

  29 Mart Salı Ethereum Borsa Özeti

  Lider altcoin ETH fiyatında hareketli bir dönemden geçilirken, piyasadaki değişimler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. 29 Mart 2022 Salı gününde ETH fiyatında kademeli yükseliş trendi devam etti. ETH’de görülen yüzde 2.18 oranındaki değerlemeyle birlikte fiyat yeniden 3.401 dolar seviyesine tırmandı. 

  Son dönemde kripto paralarda yaşanan artış, dijital fonlara da olumlu yansıdı. Kripto para fonları, Aralık ortasından beri en büyük girişleri görürken, Bitcoin 98 milyon dolarlık girişle yine zirvede yer aldı. Haftalar sonra Ethereum fonlarına giriş yapılması yatırımcıların dikkatini çekti. Bu girişler ETH yatırımcılarını sevindirdi.

  TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı, geçen seneki raporun ardından kripto paralarla ilgili olarak bir rapor daha gündeme taşıdı. Raporda, bazı ülkelerin kripto varlıkları fırsat bazı ülkelerin ise tehdit gördükleri belirtildi ve buna göre yol alınacağı açıklandı. Bu gelişmeler de yerli Ethereum yatırımcıları açısından önem taşıdı. 

  30 Mart Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Son 5 gündür kademeli yükselen ETH’de analistlerin beklediği düzeltme nihayet geldi. 30 Mart Çarşamba gününde ETH fiyatı yüzde 0.48 oranında gerileyerek yatırımcısına yükseliş için yeni alım fırsatları sundu. Borsalarda ETH fiyatı gün içinde 3.333 dolarlı seviyelere kadar düşüt ve kapanışı 3.385 dolardan yaptı. 

  Popüler blockchain tabanlı oyunlardan Axie Infinity oyuncuları tarafından sık sık kullanılan Ronin yan zinciri saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda 173 bin 600 ETH ve 25.5 milyon USDC çalındı. Çalınan ETH’ler yatırımcıları satış baskısına yönelik korkuttu.

  Basında geniş yankı bulan Ronin Network saldırısını yapan hacker, çaldığı Ethereum’ları borsalara taşımaya başladı. Blok zinciri kayıtlarına göre hacker, binlerce Ethereum'u FTX, Crypto.com ve Huobi borsalarına göndermesiyle zincir içi veriler üzerinden takip edildi.

  31 Mart Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Mart ayının son işlem gününde altcoin yatırımcıları ETH fiyatında büyük bir sıçrama bekliyordu. Ancak lider altcoin 31 Mart Perşembe gününde yüzde 3.05 oranında değer kaybetti. Sürpriz düşüşle birlikte ETH fiyatı 3.282 dolarlı seviyelere kadar geriledi. 

  Dünya genelinde birçok ülke ve kurumsallar kripto paraların benimsenme hızını artırdı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin kripto para alanında olumlu adımlar atan şehirlerinden Dubai'de bir okul eğitim masrafları ödemelerinde Bitcoin ve Ethereum kabul edecek.

  Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, akıllı sözleşme platformlarının son artışından sonra Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) güncel fiyatlarını yorumladı. Usta analist Ethereum hakkında direnci 3.500 dolardan kıramazsa Ethereum’un düzeltme yaşayarak yatırımcıları uyardı.

  1 Nisan Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Nisan ayının ilk işlem gününde kripto para piyasasındaki olumlu sinyaller altcoinlere de yansıdı. ETH fiyatında yüzde 5.30 oranında yükselişin takip edildiği 1 Nisan gününde yatırımcıların yüzü güldü. En büyük ikinci kripto para birimi bu hamleyle fiyatını yeniden 3.456 dolarlı seviyelere kadar çıkarmayı başardı. 

  “Ethereum Merge” aramaları, Google’da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasıyla kripto para basınında geniş yankı buldu. Google Trends verilerine göre son iki hafta içinde Ethereum Merge aramaları büyük ölçüde artış gösterdi.

  "Zengin baba, fakir baba" kitabının yazarı Robert Kiyosaki, bir kez daha ABD dolarının çökeceğini iddia etti. Ünlü ekonomist yatırımcılar Bitcoin almalarının yanı sıra Ethereum tavsiyesinde bulundu. Kiyosaki’nin yorumları kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  2 Nisan Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Hafta sonuna girildiğinde ETH fiyatındaki belirsizlikler bir süre daha devam etti. 2 Nisan Cumartesi gününde ETH yüzde 0.40 oranında düştü ve yeniden yatırımcısını tedirgin etti. Bazı analistler bunun yükseliş öncesi alım fırsatı olduğunu dile getirse de ETH fiyatı kapanışı 3.442 dolarlı seviyeden yaptı. 

  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin önemli açıklamalarda bulundu: “Dünyanın geleceği bir yada birkaç büyük kripto para birimi değil, birçok kripto para birimi olacak. Burada kazananalar kullanıcılarının ihtiyaçlarına hızlı uyum sağlamak için tek bir çatı altında güçlü bir liderliğe sahip olacak

  Kripto para topluluğunda sık sık tartışmaların hedefine giren Bitcoin maksimalistlerinin ağ etkisine bağlı olmayan gerekçelerle diğer projeleri yok saymasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Buterin ayrıca bu sorunun düzeltilmeye yakın olabileceğini kaydetti.

  3 Nisan Pazar Ethereum Borsa Özeti

  Nisan ayına hızlı başlayan ETH’de belirsizlikler devam etti. Kripto para piyasası genelinde düşüş ve yükseliş sinyalleri görülürken, Ethereum fiyatında yükseliş yüzde 2.29 seviyesine kadar çıkınca yatırımcılarını sevindirdi. Piyasada pozitif ayrışan altcoinlerden biri olan ETH’de fiyat 3.521 dolara kadar tırmandı. 

  Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen son açıklamasında 2016/17 boğa koşusunun ilk aşamalarındaki görünüm sinyallerini verdiğini söyledi. Analistin açıklamaları Ethereum üzerinde yoğunlaşırken, altcoin yatırımcılarını da boğa piyasasına yönelik heyecanlandırdı. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği BitMEX kurucusu Arthur Hayes sık sık ETH tahmininde bulunmaya devam ediyor. Hayes son olarak Ethereum’un yıl sonuna kadar 10.000 doları geçeceğini söyledi. 

  4 Nisan Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  En büyük altcoin ETH fiyatında volatilite iyice düştü. 4 Nisan Pazartesi gününde yeni haftanın ilk işlem günü olmasına rağmen ETH fiyatı 3.455 ve 3.412 dolarlı seviyeler arasında hareket etti. Kapanışı yüzde 0.02 düşüşle yapan ETH borsalarda 3.520 dolardan fiyatlandı. 

  Dünyanın en büyük borsalarından biri olan CME Group tarafından yapılan açıklamada, uzun süreden beri beklenen mikro-vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürüldüğü ifade edildi. Yatırımcıların uzun süredir bekledikleri mikro ETH vadelileri kripto paralarda yatırım iştahını arttırdı. 

  Kripto para veri analiz Santiment şirketi son raporunda içinde 10.000’den fazla Ethereum bulunduran cüzdanların sayısının arttığını söyledi.  ETH’de balina sayısının Aralık 2021’den itibaren en yüksek seviye olan 1329’a yükselmesi altcoin yatırımcılarının gözünden kaçmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle