Kripto Para

El Salvador Devlet Başkanı: BTC dünyanın ana para birimidir!

  Kripto para piyasalarının en sıcak gündem maddelerinden biri El Salvador. Zira El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin, Bitcoin’in (BTC) resmi para birimi olması yönündeki yasa tasarısı meclisten geçti. Bukele, yasa tasarısının Kongre’deki ikinci oylaması sırasında Twitter’da canlı konuşmaya katıldı. Başkan Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Kripto para piyasalarında Haziran ayında, piyasanın seyrini tümden değiştirebilecek bir gelişme yaşandı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında Bitcoin’in (BTC) ülkenin resmi para birimi olması için Meclis’e yasa tasarısı sunacaklarını açıkladı. Bu açıklamanın ardından sunulan yasa tasarısı Meclis’te onaylandı ve ardından Kongre’de ikinci oylama aşamasına geçti. Kongre’de ikinci oylama yapılırken, El Salvador Devlet Başkanı Niyab Bukele, Twitter’da bir canlı konuşmaya katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu.

  Twitter’daki canlı konuşmaya Castle Island Ventures ortağı Nick Carter yöneticilik yaptı. Ayrıca konuşma etkinliğinde Morgan Creek Digital kurucusu Anthony Pompliano, Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee ve Peter McCormack gibi isimler de dahil oldu. Konuşmanın en dikkat çekici konuğu ise Nayib Bukele oldu. Bukele, konuşmada dile getirdikleriyle umut vaat eden açıklamalarda bulundu.

  Bukele, Bu Adımın ABD’nin De Yararına Olduğunu Düşünüyor

  Başkan ilk olarak El Salvador’da Bitcoin’in benimsenmesi ile El Salvador vatandaşlarının daha çok refaha kavuşacaklarını söyledi. Bukele’ye göre bu adım ile El Salvador’da çok daha fazla fırsat ortaya çıkacak ve buna bağlı olarak ülkeyi terk eden vatandaşlar ülkede kalmak isteyecek. El Salvador’dan ABD’ye yasadışı yollarla çok fazla göç olduğunu dile getiren Bukele, bu adımın ABD için de yararlı olacağını ifade etti.

  Bukele’den BTC İçin “Dünyanın Ana Para Birimi”

  Bukele, Bitcoin özelinde yaptığı açıklamalarında ise kripto para piyasasında heyecan uyandıran sözler dile getirdi. Başkan, Bitcoin için “dünyanın ana para birimi” tanımlaması yaptı. Ayrıca Bukele’ye göre BTC, dünyadaki çok fazla sorunu çözme potansiyeline sahip. Konuya ilişkin olarak Nayib Bukele şu ifadelere yer verdi:

  “Yalnızca Bitcoin’i desteklemek istemiyoruz, aynı zamanda dünyanın da bundan yararlanabileceğini göstermek istiyoruz. El Salvador artık sadece bir ülke değil. El Salvador Bitcoin’in neler yapabileceğinin bir sembolü.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle