Kripto Para

Haziran ayında Google’da en çok bu kriptolar aratıldı

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi değer artışları ile karşılaştı. Hemen hemen tüm kripto paralar çok ciddi yükselmesine rağmen, bazıları sert ve ani yükselişleri ile popülaritesini daha fazla artırdı. Google Trends verileri, Haziran ayında en çok hangi kripto paraların aratıldığını ortaya koydu.

  Kripto para piyasaları Mart 2020 döneminde çok ciddi bir değer kaybı ile karşılaştı ve o dönem neredeyse tüm kripto paralar %50 oranında bir geri çekilme yaşadı. Bitcoin’in (BTC) 3 bin 700 dolar seviyelerine gerilediği o dönemden sonra piyasa kademeli olarak artış göstermeye başladı ve Aralık 2020’de piyasada büyük ralli başladı. 2021 yılında yaklaşık 4,5 ay süren bu ciddi yükselişler, Mayıs ayında yerini yeni bir çöküşe bıraktı. Bu çöküş, Haziran ayında da ibreyi tersine çeviremedi. Ancak dünyanın her yerinde insanlar kripto para arayışlarını sürdürdü.

  İlk 3’te BTC, ETH ve DOGE Var

  2021’de hızla artan kripto para ilgisini birçok unsur besledi. Bunların arasında en dikkat çekenler ise elde ettikleri yükselişler ile kısa sürede çok ciddi kazanç sağlayan kripto paralar oldu. Bu yükselişler yatırımcıların, diğer kripto paralara da ilgi duymasını sağladı. Haziran ayında Google üzerinde yapılan kripto para arayışları da insanların son 1 ayda en çok hangi kripto paraları merak edip ilgilendiğini ortaya koydu. Google Trends verilerine göre Haziran ayında en çok aranan kripto paralar listesinde Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) yer aldı.

  BTC Kanadındaki Pozitif Gelişmeler Aramaları Artırdı

  Google Trends verileri incelendiğinde, Haziran ayında en fazla kripto para aramasının 14 Haziran tarihinde yapıldığı görülüyor. Bu tarihte Bitcoin, genel olarak düşüş eğilimi devam ederken 41 bin dolara kadar yükselmişti. Yani insanlar, Bitcoin’in yeniden yükseliş trendine girmiş olabileceği merakı ile yoğun şekilde kripto para aramaları yapmış olabilir. Öte yandan Google aramalarında “El Salvador” arayışları da 9 Haziran tarihinde zirvesini gördü. El Salvador, 8 Haziran tarihinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmişti.

  DOGE ve ETH Aramaları

  CoinMarketCap verilerinde Dogecoin uzunca bir süredir piyasa değeri ile ilk 5’te yer almamasına rağmen, tüm dünyada Haziran ayı boyunca en çok aratılan 3. kripto para birimi oldu. Öte yandan Ethereum aramaları da listede ikinci sıraya otururken, Haziran ayı boyunca Ethereum ile ilgili en çok arama yapılan ülkeler Kanada, İrlanda, Macaristan ve İsveç oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle