Kripto Para

Google Finance kripto paraları finansal paketine ekliyor

  Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Google, kripto paraları finansal paketine dahil ediyor. Google Finance tarafından yapılan son açıklamada şirketin iş aracına yeni kripto para birimleri eklendiği belirtildi.

  Arama motoru Google Finance, finansal birimlerine 5. bir sekme olarak kripto para birimler sekmesini ilave etti. ABD, Avrupa, Asya piyasaları ve para birimleri kategorilerinin yanında kripto paralar sekmesi de dikkat çekti. Uygulama, güncel kripto para piyasası verilerini, en büyük ve güvenilir borsalardan Coinbase veri tabanından almasıyla öne çıktı.

  Google Finance, bilindiği üzere teknoloji devi şirket tarafından internet kullanıcılarına ve finansal piyasalarla ilgilenenlere sağlanan veri sitesi olarak kullanılıyor. Uzun yıllardır geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu platforma artık özel bir kripto para alanı da eklenmiş oldu. Kripto paralar, uygulamada kullanıcıların pazarları karşılaştırabileceği sayfanın en üzerinde bulunuyor.

  Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Gelişme

  Teknoloji devi Google şirketinin bu gelişmeyle gündeme gelmesi, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Şirketin Google Finance, üzerinden kullanıcılara kripto para verilerini sunması hem yatırımcılar açısından hem de kripto para sektörü açısından oldukça olumlu bulundu. ABD, Avrupa, Asya ve Para Birimleri kategorilerinin yanında yer alan kripto paralar, bu platform üzerinden de kolay bir şekilde takip edilebiliyor

  Kripto para topluluğunun gündemine gelen bu hamle, kripto para piyasasının büyüyen ana akım varlığının önemli bir işareti şeklinde yorumlandı. Kripto para uzmanları ve sektör temsilcileri Google Finance üzerindeki bu değişiklik hakkında yapıcı ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  Kripto Para Benimsenmesini Arttıracak

  Bitcoin, ilk etapta kurumsal olarak benimsenmesi ile birlikte bu sene, daha önceki yıllara oranla çok daha yüksek seviyelere kadar tırmandı. MicroStrategy ve Mass Mutual gibi dev şirketlerin de Bitcoin satın almaları, Bitcoin’in giderek kurumsal dünyanın da bir parçası haline gelmesini sağladı. Uzmanlar, 2017 yılı boğa piyasasındaki yükseliş ile günümüzdeki Bitcoin fiyatında görülen yükselişi birbirinden bu sebeple ayırıyor. Analistlere göre kurumsal yatırımcının desteğini alan BTC yüksek seviyelere çıkabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle