Kripto Para

Florida Valisinden BTC açıklaması: Hükümet sonunu getirir!

  Cumhuriyetçi Parti’nin son dönemdeki güçlü adaylarından olan Florida Valisi DeSantis, lider kripto para birimi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Bitcoin’in rejim için tehdit olduğunu söyleyen DeSantis, “Mevcut hükümet 4 yılda BTC’nin sonunu getirir” dedi.

  Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaklaşan Başkanlık seçimleri, kripto para yatırımcılarının yakın takibinde. Mevcut hükümetin Bitcoin (BTC) ve diğer dijital paralara olan olumsuz bakış açısı ardından yeni Başkan adaylarının gündeminde kripto paralar önemli bir yer tutuyor. Cumhuriyetçilerden güçlü bir Başkan adayı olan Ron DeSantis, BTC hakkında ilginç değerlendirmelerde bulundu. DeSantis, “Bitcoin rejim için tehlike” dedi.

  “Hükümet Bitcoin’in Sonunu Getirir”

  Şu anda Florida Valisi olan Ron DeSantis, Elon Musk ve girişim sermayedarı David Socks ile bir Twitter Space yayınına katıldı. Yayında ABD Başkanlığına aday olduğunu açıklayan DeSantis, “Şu açık ve net ki, mevcut rejim Bitcoin’e takmış durumda” ifadeleri ile konuyu lider kripto para birimine getirdi.

  Hükümetin yeniden seçilmesi halinde bu durumun kripto para piyasaları için olumsuz olacağını iddia eden DeSantis, “Bu hükümet 4 yıl daha devam ederse muhtemelen Bitcoin’in sonunu getirir” ifadelerini kullandı. Kriptoyu toplumsal bir özgürlük olan gören DeSantis’e göre BTC, mevcut rejimi tehdit ediyor.

  “Onu Öldürmeyi Hedefliyorlar”

  Hükümetin Bitcoin’i bir tehdit olarak gördüğünü söyleyen DeSantis’e göre tüm regülasyon girişimleri bu tehdidi bertaraf etmek amacını taşıyor. “İnsanların bu alanda yaptığı her şeyi kontrol etme gibi bir niyetim yok” diyen DeSantis, “Bitcoin mevcut hükümet için bir tehdit oluşturuyor ve aşırı regülasyonlarla onu öldürmeyi hedefliyorlar” sözleri ile hükümetin yaklaşımını özetledi.

  Röportajda CBDC’lere de değinen DeSantis’e göre Kongrenin bunu onaylaması gerekiyor. Kendisinin başkan seçilmesi halinde ise DeSantis, buna izin vermeyeceğini söyleyerek seçim vaadinde bulundu.

  Başkanlık Seçimlerine Kripto Damgası!

  Yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri politikacıların yönünü kripto yatırımcılarına çevirdi. Baskıcı tutum nedeniyle eleştirilen mevcut hükümete yönelik sektör temsilcileri, yatırımcıları sandıkta tepki vermeye davet ettiler. Bu anlamda Başkan adayları da kripto yatırımcılarının oylarını almak adına kampanyalarında kripto paralara yer veriyor. Görünen o ki kripto para endüstrisi, bir sonraki seçimlerin belirleyici etmeni olacak!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle