Kripto Para

Coinbase yöneticisinden bomba iddia! Önümüzdeki 10 yılda neler olacak?

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase protokol lideri Jesse Pollak kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Paris’te düzenlenen EthCC konferansında röportaj veren Pollak, önümüzdeki 10 sene içinde kripto para ve blok zinciri kullanımına dikkat çeken tahminler yaptı.

  Decrypt’e röportaj veren Coinbase protokol lideri Jesse Pollak, kripto para birimlerinin benimsenmesinde son yıllarda ciddi ilerleme kaydedildiğini hatırlattı. Buna rağmen hala gidilecek daha çok yol olduğunu belirten yetkili “Önümüzde çok büyük bir büyüme olduğunu düşünüyoruz. Bugün 10 milyondan az insanın blockchain'de olduğunu düşünürsek, önümüzdeki on yıl içinde 8 milyar insanın blockchain'de olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

  Blok Zinciri Kullanıcısı 8 Milyar'a Ulaşacak

  ABD’nin en büyük kripto para borsasının üst düzey yöneticilerinden biri olan Pollak’ın bu tahmini kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Dünyanın büyük bir kısmının şu anda bile internet erişimini olmadığı düşünüldüğünde bu tahmin bugünkü dünya nüfusuyla eşit olduğu için oldukça sarsıcı bir tahmin. Bu iyimser bakış açısı Coinbase borsasının Ethereum tabanlı kendi Layer 2 projesi Base için belirlediği hedefini bile aşıyor.

  Blok Zinciri Milyarlarca Kişinin Hayatını Değiştirecek

  Nitekim Base projesi faaliyete geçtiğinden beri “bir sonraki milyon geliştiriciyi ve bir sonraki milyar kullanıcıyı blok zincirine getirme” hedefine odaklandı. Dev borsa Base blok zincirini ilk kez tanıttığında “Base ile hedefimiz, blockchain'i bir sonraki online platform yapmak ve 1 milyar kullanıcıyı kripto ekonomisine dahil etmektir” sloganıyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

  Kripto para benimsenmesinin göz önünde gerçekleştiğini söyleyen Pollak, şu andaki teknolojik ilerlemenin milyarlarca insanın hayatını değiştireceğini iddia etti: “Herkes sonunda eşit bir oyun alanına konacak ve doğdukları yer ya da yaşadıkları yerden bağımsız olarak aynı ürün ve hizmetlere erişim hakkı olacak.” ABD’de SEC tarafından baskı altında tutulan Coinbase borsası Base ağı ile merkeziyetsizleşmeye yönelik çalışmalar yürütüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle