Kripto Para

Finans dünyasının ünlü isminden BTC ve ETH’ye övgü

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ederken finans dünyasının ünlü isimleri önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Yatırımcıların yakından tanıdığı CNBC sunucusu Jim Cramer, piyasadaki en meşru varlıkları Bitcoin ve Ethereum olarak gösterdi…

  Kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar yapan isimlerin arasına CNBC sunucusu Jim Cramer da katıldı. CNBC’de Mad Money programının sunucusu olan ünlü isim, son açıklamasında en büyük kripto para birimi Bitcoin ve lider altcoin Ethereum’dan övgüyle bahsetti. Yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden biri olan Cramer, en meşru kripto paraların bu ikisi olduğunu iddia etti.

  Son dönemde kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir performans ortaya koyan Bitcoin (BTC), yatırımcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Uzun bir süredir konsolidasyon sürecinde olan BTC’de belirsizlik yaşanması, sektörün ünlü ve tanınmış isimlerinin de dikkatinden kaçmadı. Jim Cramer, yaptığı açıklamasında kripto paralara ilişkin güncel duruşunu özetledi.

  BTC ve ETH En Meşru Kripto Paralar

  İnsanların kripto paraları güvenli bir yatırım olarak algılamadıkları sürece yeni çıkan bu varlık sınıfına yatırım yapmamalarını doğal karşıladığını belirten Jim Cramer, BTC ve ETH’yi övdü. Yatırımcıların BTC ve ETH’ye yatırıp yapıp yapmamakta özgür olduklarını söyledi. Bununla birlikte ünlü sunucu, Bitcoin ve Ethereum’un sonuçta birer Coca Cola veya Apple gibi olmadıklarını ifade etti. Cramer ayrıca kripto para yatırımcıların portföylerinde bu varlıklar için küçük bir dilim ayırmaları gerektiğini söylemesiyle bazı kripto para destekçilerinden tepki topladı. 

  Ünlü Sunucudan DOGE Karşıtı Yorumlar 

  Piyasadaki en meşru kripto paraları Bitcoin ve Ethereum olarak özetleyen Jim Cramer, yine de kişisel olarak kripto paralara portföyünde yüzde 5’ten fazla yer ayırmadığını kaydetti. Ünlü sunucu ayrıca kriptoya yatırım yapmak için borç para alma fikrine sıcak bakmadığını yineledi. 

  Altcoin topluluğunda Dogecoin karşıtı olarak bilinen Cramer, DOGE’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak yasaklanabileceğini iddia etti. Meme kripto paraları eleştirmeye devam eden ünlü sunucunun NFT’lere yoğun ilgisi nedeniyle elinde bir miktar Ethereum tuttuğu da biliniyor. Cramer’ın son açıklamaları kripto para topluluğunda yeni bir tartışma başlatırken BTC ve altcoin yatırımcılarını karşı karşıya getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle