Kripto Para

ADA coin, BTC ve ETH’yi gölgede bıraktı!

  2021 yılının ikinci çeyreği de sonlandı. Yılın ilk çeyreği ve Nisan ayı kripto paralar açısından oldukça olumlu geçti. Ancak ikinci çeyreğin ortalarından itibaren piyasa sert şekilde sarsıldı. eToro platformu da yılın ikinci çeyreğinde kullanıcılarının en çok talep gösterdiği kripto paraları açıkladı.

  Kripto para piyasaları, 16 Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) zincirlerini kırıp 20 bin dolar üzerine çıkmasıyla birlikte büyük bir boğa koşusuna başladı. O dönemden sonra Bitcoin neredeyse her yeni gün yeni bir rekor kırdı, bu da piyasalara sert yükselişler ile yansıdı. Yükselişler dünyanın pek çok noktasında insanların dikkatini çekti ve kripto para piyasaları bu süreçte yeni yatırımcıların akınına uğradı. Ancak yılın ikinci çeyreğinin ortalarında, Bitcoin sert düşünce piyasalar da benzer tepki verdi.

  Kripto para alım-satım ve saklama platformu eToro, 2021 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcıların en çok talep gösterdiği 10 kripto para birimini açıkladı. eToro’nun paylaştığı verilere göre, bu platformda kripto para kullanıcıları 2. çeyrekte en çok Cardano’yu (ADA) tercih etti. IOHK CEO’su ve Cardano’nun kurucu Charles Hoskinson, özellikle 2. çeyrekte ADA ile ilgili birçok olumlu açıklamada bulunmuştu. Yatırımcıların, bu açıklamaları dikkate aldıkları tahmin ediliyor.

  ADA, BTC ve ETH’yi Solladı

  eToro’nun 30 Haziran tarihli verilerine bakıldığında Cardano’nun, Bitcoin ve Ethereum’u (ET) geride bıraktığı görülüyor. Yani piyasanın en büyük 2 kripto parası, 2021’in ikinci çeyreğinde eToro kullanıcıları için Cardano’dan sonra geldi. Söz konusu listede ilk çeyrekte Bitcoin ilk sırada yer alıyordu. Piyasa değeri bakımından Cardano 43,5 milyar dolarlık değeri ile en büyük 5. kripto para konumunda yer alıyor.

  eToro Kullanıcıları En Çok Hangi Kriptoları Tercih Etti?

  eToro’nun 30 Haziran tarihli verilerine göre, kullanıcılarının 2021’in ikinci çeyreğinde en çok tercih ettiği kripto paralar listesi şöyle:

  1. Cardano (ADA)
  2. Bitcoin (BTC)
  3. Ethereum (ETH)
  4. XRP (XRP)
  5. Dogecoin (DOGE)
  6. TRON (TRX)
  7. Stellar (XLM)
  8. IOTA (MIOTA)
  9. Litecoin (LTC)
  10. Ethereum Classic (ETC)

  eToro tarafından 2020’nin tamamında ve 2021 yılının ilk çeyreği sonunda paylaşılan aynı listede Dogecoin yer almamıştı. 2. çeyrekte DOGE’un büyük bir sıçrama yaptığı görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle