Kripto Para

Binance Avrupa’da vadeli işlemleri durduruyor!

  Kripto para sektörünün en büyük borsası Binance, son duyurusunda Almanya, İtalya ve Hollanda’daki türev ve vadeli işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Son zamanlarda regülasyon kurumlarından çeşitli baskılar gören Binance bu kararı almak durumunda kaldı…

  Kripto para dünyasının işlem hacmine göre en büyük borsası olarak bilinen Binance resmi hesaplarından yeni bir açıklama yapıldı. Buna göre dev borsa, Almanya, İtalya ve Hollanda’daki türev ve vadeli işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan borsanın bu hamlesi, kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Kripto para uzmanları, Binance borsasının bu kararı almasında, tüm dünyadaki hükümetlerin son zamanlarda borsa üzerinde uyguladığı düzenleyici baskının etkili olduğunu belirtti. En büyük kripto para borsası olan Binance, Avrupa Birliği ülkesi olan Almanya, İtalya ve Hollanda’da türev işlemlerini sonlandırdı.

  Türev ve Vadeli İşlemler Kapatıldı

  Binance borsasından konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kripto ekosistemi küresel olarak geliştikçe, hedefimizi sürekli olarak değerlendiriyor ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.” Binance CEO’su Changpeng Zhao, artık şirketin her yere kayıt olmaktan taviz verdiğini dile getirdi. 

  Almanya, İtalya ve Hollanda’daki Binance kullanıcılarının türev işlemlerindeki açık pozisyonlarını kapatmaları için 90 gün süresi olduğu açıklandı. Konuyla ilgili paylaşımlarına devam eden Binance, bu hamlenin Avrupa’daki türev ve vadeli işlemlerinin tamamen kaldırılmasında atılan ilk adım olduğunu vurguladı

  Düzenleyiciler ile Başı Dertte 

  Kripto para sektöründe milyonlarca kullanıcının adresi olan Binance, son 2 aydır dünya çapındaki düzenleyici kurumların radarına takıldı. Belirli kurallara uymaması sebebiyle mercek altına alınan ve sık sık uyarılara maruz kalan Binance, bu yöndeki ilk adımları atmaya başladı.

  DOJ ve IRS gibi önemli düzenleyiciler, Binance kripto para borsasının tüm işlemlerini detaylı bir şekilde inceledi. Bunun yanı sıra İngiltere ve Japonya’dan düzenleyiciler, bu ülkelerde iş yapmak için borsanın kayıtlı olmadığını belirterek bazı uyarılarda bulundular. Bunların yanı sıra birkaç İngiltere bankası, ülkede Binance borsasında yapılan işlemleri yakın engellemesiyle dikkat çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle