Kripto Para

Lösemi hastası için 800 bin dolarlık kripto para toplandı

  3 yaşındayken lösemi teşhisi konulan ve kısaca J.O. olarak bilinen John Oliver Zippay’ın Twitter’a yüklenen videosu, kripto para topluluğunu harekete geçirdi. 6 yaşında lösemi hastalığını yenen J.O. için topluluk 800 bin dolardan fazla bağışta bulundu.

  Kripto paralar artık tüm dünyada ana akımın bir parçası haline geldi. Kripto para sahibi olsun ya da olmasın, artık dünyada hemen hemen herkesin kulağına kripto para söylemleri çarpmaya başladı. Bu ilgi artışı, kripto paralar ile neler yapılabileceği konusunda tartışmaları da sürekli olarak gündeme getirdi. Ancak kripto paralar sayesinde bir araya gelen insanlar, takdire şayan bir girişimde bulunarak bu tartışmalara etkili bir yanıt verdi. Sosyal medyada bir araya gelen bir kripto para topluluğu, lösemi hastalığını yenen bir çocuğa 800 bin dolardan fazla bağışta bulundu.

  Dudes Posting Their W’s” isimli bir Twitter hesabından 14 Mayıs tarihinde bir video paylaşıldı. Videoda kısaca J.O. olarak bilinen, John Oliver Zippay isimli 6 yaşındaki çocuğun görüntüleri yer alıyordu. CNN’in haberine göre J.O.’ya henüz 3 yaşındayken lösemi teşhisi kondu. 2016 yılında tedavi görmeye başlayan J.O., 3 yıl sonunda Aralık 2019’da son kemoterapi seansına girdi. J.O. okula döndüğünde, tüm öğrenciler onu alkışlarla karşıladı.

  “Ica Bagz” İsimli Kullanıcı Kampanyayı Başlattı

  Twitter’da söz konusu video, 40 binden fazla retweet ve 500 binden fazla beğeni alarak viral oldu. Video daha sonra kripto para topluluğuna ulaştı. “Ice Bagz” isimli Twitter kullanıcısı, 14 Mayıs TSİ 21.00 sularında J.O.’nun iletişim bilgilerine ulaşmak için harekete geçti. Ardından Ice Bagz gece 01.00’da aileye ulaştı ve Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:

  “Yarım saat boyunca babasıyla konuştum, bu insanların gerçekten yardıma ihtiyacı var ve biz yardım edeceğiz. Birazdan meta cüzdan kurulacak, bilgileri paylaşacağım

  12 Saatte 800 Bin Doları Aşan Kripto Para Toplandı

  J.O.’nun lösemi tedavisindeki masraflardan dolayı maddi olarak zor durumda kalan aile için kripto para topluluğu yardım kampanyasına dahil oldu. Kampanyaya CryptoCobain, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Cinnemhain Ventures ortağı Adam Cochran gibi isimler de dahil olunca kapmanya daha geniş kitlelere ulaştı. Kampanyada sadece 12 saat içinde 800 bin doları aşan miktarda kripto para toplandı. J.O. bağış için hazırladığı teşekkür pankartıyla kripto topluluğuna teşekkür etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle