Kripto Para

ETH kurucusu Buterin’den NFT açıklaması

  Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, yaptığı açıklamalarla da kripto para topluluğunun dikkatini çekiyor. Buterin son olarak popülerliğini sürdüren NFT sektörüne yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimlerden biri olan Vitalik Buterin, zaman zaman Ethereum ağı dışında da yorum ve değerlendirmeler yapıyor. Buterin son açıklamasında Elon Musk’ın NFT pazarına 1 milyon dolar daha katkı yapmasının, çok az sosyal değeri olduğunu söyleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

  ETH kurucu ortağı Buterin, NFT teknolojisinin sosyal değeri az olmasına rağmen yine de iyi bir şekilde kullanılabileceğini söyledi. Kripto para topluluğunun radarına aldığı isim, NFT’lerin hayır kurumları ve kamu mallarının finansmanı gibi sosyal amaçlarda kullanılabileceğine inancını yineledi.

  “NFT’ler Sosyal Amaçlar İçin Kullanılabilir”

  Son dönemde kripto para sektöründe büyük ilgi gören NFT’ler aynı zamanda bazı eleştiri oklarının da hedefi haline geliyor. “Zaten zengin olan ürünlere büyük ölçüde fayda sağlayan bir kumarhane” şeklinde eleştiriler alan NFT sektörü hakkında Vitalik Buterin’den olumlu açıklamalar geldi. Ethereum whitepaper’ın yazarı, NFT’lerin zenginlerin oyuncağı olmaktan çıkıp sosyal amaçlar için kullanılması gerektiğini vurguladı.

  Elon Musk gibi ünlülerin NFT'leri satarak banka bakiyelerine 1 milyon dolar daha eklemelerine yardımcı olmak yerine daha sosyal değeri fazla olan alanlara yönelinmesi gerekiyor. Destek ve koordinasyonla değiştirilemeyen unsurların toplumun diğer kesimleri üzerinde önemli bir etkisi olabileceğine inanıyor. 

  Buterin’den Dikkat Çekici Açıklamalar

  ETH kurucusu, “En Önemli Kıt Kaynak Meşruiyettir” başlıklı bir blog gönderisinde NFT sektörü hakkında şu ifadeleri kullandı: “Bir üst düzey kabul modeli.

  Bazı sosyal bağlamda bir sonuç, bu sosyal bağlamdaki insanlar bu sonucu hayata geçirmede geniş ölçüde rollerini kabul ederler ve oynarlarsa ve her bir kişi bunu, herkesin de aynısını yapmasını beklediği için yaparsa meşrudur.” Lider altcoin Ethereum’un önemli yöneticisinin bu isteklerinin NFT sektöründe nasıl karşılık bulacağı ise merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle