Kripto Para

Blockchair’in arama motorunda Türkçe dil desteği başladı

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Blockchair’in blok zinciri arama ve analiz motorunda Türkçe desteği başladı. İnternet sitesinde Türkçe kullanım özellikleri açılması büyük ilgi gördü…

  Blockchair, blok zinciri verilerini herkes için erişilebilir kılan web platformları arasında en popüler konuma sahip olmasıyla biliniyor. Bugüne kadar tam 9 farklı dilde hizmet veren Blockchair’in son güncelleme ile birlikte Türkçe dilindeki kullanıcılarını da unutmadığı görüldü.  Blockchair, 17 farklı blok zinciri desteklemesiyle kripto para yatırımcılarından yoğun ilgi görüyor.

  Web platformunda Chrome ve Firefox uzantılarını bir süre önce devreye sokan Blockchair, öğrencilere sunduğu avantajlarla da takip ediliyor. Platformun Öğrenci Geliştirici Paketi aracılığıyla ücretsiz API anahtarı sunduğu biliniyor. Blockchair son güncellemesi ile birlikte internet sitesini daha fazla insanın erişimine sunabilmek için çok sayıda yabancı dil desteği aktif etmeye başladı.

  Blockchair Türkçe Versiyonu Aktif

  Daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için Blockchair’in 9 farklı dilde hizmet verdiği biliniyordu. Şirket son olarak Türkçe dilini de sisteme entegre etti. Bu gelişmeyle birlikte Blockchair web sitesinin Türkçe versiyonu, Limenya ve SocioWiser’ın yardımlarıyla tamamlandı. Blockchair, blok zincirlerinde saklanan her bilgiyi bulmak, sıralamak ve filtrelemek için arama ve analiz motoru desteği sağlıyor. 

  Adres ve işlem bilgilerinin de görülebildiği Blockchair platformunda kullanıcılar istedikleri zaman OP_RETURN alanında saklanan gömülü metin verilerini bulabilirler. Platform, arama ve analiz araçlarının yanı sıra tüm dünyadan bilim insanları, araştırmacılar, cüzdan geliştiricileri ve borsalar tarafından kullanılıyor. 

  Türkçe Konuşan Kullanıcılara Mesaj

  Blockchair, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmesiyle popülerliğini sürdürüyor. Platform API, Veri Dökümü, Yayın İzleme Sistemi gibi çok çeşitli profesyonel araçlar sunuyor. Blockchair, İş Geliştirme Müdürü Lucas Roorda gizliliğe çok önem verdiklerini söyleyerek Türkçe dil desteği hakkında şunları aktardı: “Hedeflerimizden biri blok zinciri bilgilerini olabildiğince erişilebilir hâle getirmek. Blok zinciri dünyasının keşfi için Türkçe konuşan tüm dostları Blockchair’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle