Kripto Para

Abramovich iddiaları Göztepe’nin fan token’ına yaradı!

  Rus zenginlerine yönelik uygulanan yaptırımlar döndü dolaştı ve taraftar token’larına etki etti. İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich’in Göztepe’ye yatırım yapacağı söylentilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte Göztepe’nin taraftar token’ı GOZ fiyatında %500’e varan değer artışı yaşandı.

  Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimine başlamasıyla birlikte dünya ülkelerinde Rusya’ya ve Rus oligarklarına karşı yaptırım kararları da arka arkaya geldi. İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin sahibi Rus milyarder Roman Abramovich’in de İngiltere’deki varlıklarının dondurulmasıyla, taraftar token’larında hareketlilik yaşandı. Abramovich’in Göztepe kulübüne yatırım yapacağı iddialarının ortaya çıkmasıyla birlikte GOZ token fiyatı hızla yükselişe geçti, bu yükseliş genel olarak yerli taraftar token fiyatlarına da yansıdı.

  Abramovich İddiaları Yükselişi Başlattı

  Chelsea kulübünü satmak zorunda kalan Roman Abramovich’in, Göztepe’ye yatırım yapacağı iddiaları gündeme geldi. Söz konusu iddiaların ortaya çıkmasıyla birlikte İzmir ekibinin taraftar token’ı olan GOZ Token da muazzam bir değer artışıyla karşılaştı. Bitcoin’in yeniden 43 bin dolar seviyesini zorlamasıyla birlikte halihazırda yukarı yönlü hareketlenen piyasalarda GOZ Token fiyatı da kısa sürede 20 TL seviyesinden 90 TL seviyesine kadar yükseldi. GOZ Token bu yükseliş hareketi başlamadan 2 gün önce 14 TL seviyesinde işlem görüyordu.

  GOZ Token Fiyatı Yüzde 500’e Yakın Yükseldi

  Göztepe’nin taraftar token’ından yaşanan sert yükseliş sonrası birçok taraftar token’ını listeleyen yerli kripto para borsası Paribu da yatırımcıların akınına uğradı. Taraftar token’ları arasında her ne kadar çok bir iddiası bulunmasa da İspanya La Liga ekiplerinden Valencia’nın taraftar token’ı da ciddi bir ilgiyle karşılaştı. GOZ Token’ın yaklaşık %500’lük değer artışının yanında Valencia’nın taraftar token’ı VAL Token da yaklaşık %300 oranda değer artışı yaşadı ve 50 TL seviyesinin üzerine çıktı. Bu süreçte Fenerbahçe’nin taraftar token’ı da 55 TL seviyesine kadar yükseldi.

  Taraftar Token’larında Toplu Yükseliş

  Taraftar token’larında başlayan yukarı yönlü hareketlilik birçok kulübün token’ına yansıdı. Bu süreçte İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin taraftar token’ı olan CITY de Gate.io borsasında listeleneceğinin açıklanmasıyla birlikte sert yükseldi. CITY Token bu süreçte %30’dan fazla değer kazanarak 15 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Arsenal, Juventus, Roma, Inter, Napoli, Milan ve Trabzonspor gibi takımların taraftar token’ları da bu süreçte çift haneli oranlarda artış gösterdi. Birçok taraftar token’ı, gelen bu ani yükselişler sonrasında kademeli ve değişen oranlarda düşüşler yaşadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle