Kripto Para

Elon Musk yine Dogecoin (DOGE) paylaşımı ile gündeme geldi

  Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden ve tanıdık simalarından biri haline gelen Elon Musk, son paylaşımı ile yine gündem oldu. Twitter hesabından paylaşımlar yapan ünlü milyarder yine Dogecoin dedi…

  Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yine kripto para topluluğunun gündemindeki isimlerden oldu. Son paylaşımında çok sevdiğini belirttiği Dogecoin (DOGE) hakkında yeni bir tweet atan ünlü milyarder yeni tartışma ve spekülasyonlara sebep oldu. 

  Tesla CEO’su Elon Musk’ın son dönemin popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE) hakkında attığı meme tweetleri aşırı ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle kripto para topluluğunun ilgisini her fırsatta çekmeyi başaran Elon Musk, bu sefer de “DOGE meme kalkanı (efsanesi) ifadelerini kullandı. Bu ifadeler ile esprili bir görsel paylaşımında bulundu.

  Elon Musk Neyi İma Etti?

  Dünyanın en zengin insanı olma yolunda Jeff Bezos ile sürekli bir kıyasıya yarış halinde olan Elon Musk, Dogecoin hakkındaki paylaşımlarına ara vermeksizin devam ediyor. Ünlü milyarder son paylaşımında Dogecoin’e ve topluluğuna kalkan olduğunu ima etmesi dikkatlerden kaçmadı. Elon Musk’ın büyük ses getiren bu paylaşımı kripto para topluluğunun ana gündem maddesi haline geldi. 

  Musk’ın Twitter hesabı üzerinden yoğun etkileşim alan ve ilgi gören son paylaşımında bir görsel yer alıyor. Bu görselde üniformalı bir asker, DOGE olarak simgelenen küçük bir çocuğu değer kayıplarından koruyor. Elon Musk’ın bu paylaşımı kripto para topluluğu tarafından SEC eleştirisi şeklinde değerlendirildi. SEC’in Elon Musk aleyhinde kripto para piyasasında spekülasyon yaptığı gerekçesi ile dava açacağı iddia edilmişti.

  Elon Musk Davalık Mı Oluyor?

  Bitcoin ve Dogecoin gibi kripto para birimlerinin fiyatlarında spekülasyon yaptığı iddia edilen Elon Musk aleyhinde SEC’in dava açacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Lider kripto para birimi dışında DOGE hakkındaki paylaşımları ile de sık sık gündeme gelen Elon Musk, bu iddialara yanıt verdi. Henüz net bir kararın çıkmadığını belirten ünlü isim bundan önceki paylaşımında “Umarım bana dava açarlar.” ifadelerini kullanması dikkat çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle